Bezpieczny styropian

PYTANIE:

Jakie oznaczenia powinien mieć bezpieczny dla zdrowia i dobry jakościowo styropian?

ODPOWIADA:
doradca firmy Termo Organika:

Styropian produkowany według obowiązującej nowej europejskiej normy PN-EN 13163:2004, jest we wszystkich odmianach w pełni bezpieczny dla zdrowia użytkowników budynków i, co istotne dla ludzi wykonujących prace izolacyjne, styropian nie powoduje podrażnień skóry i błon śluzowych oraz nie wywołuje innych, szkodliwych dla organizmu skutków. Praca ze styropianem nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków ochrony osobistej.

Styropian jest oznaczany znakiem CE, który pozwala na dopuszczenie go na rynek europejski. Jak również renomowani producenci posiadają Certyfikaty Zgodności wydane przez Instytut Techniki Budowlanej. Na opakowaniu podaje się komplet informacji technicznych o danym materiale w zależności od zastosowania:

ŚCIANA
DACH-PODŁOGA
FUNDAMENT-PARKING

Przy wyborze styropianu tak jak przy wyborze innych materiałów budowlanych zazwyczaj kierujemy się znajomością marki, doradztwem w składzie budowlanym, czy też polegamy na wyborze architekta. Żądajmy w składzie budowlanym dokumentów dopuszczających do stosowania w budownictwie:

– Deklaracja Zgodności-wystawiona przez producenta,
– Atest Higieniczny PZH.

Wybierajmy produkty znanych i renomowanych producentów, którzy stale kontrolują w swych laboratoriach najważniejsze parametry styropianu.

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *