Płyty OSB na nieszczelnym dachu

PYTANIE:

witam.dwa lata temu zrobiłem dobudowke do starej części budynku,dach jest dlugosci 16m,szer.6,5m natomiast spad jest bardzo maly po długości budynku. .Wówczas doradzono mi abym na krokwie przykrecił plyty osb 15mm,nastepnie położył folie wysoko paroprzepuszczalna ,nabił kontr łaty i łaty i ostatnim etapem bylo przykręcenie blachy trapezowej.Po pierwszej zimie okazało sie że pod blachą zaczęła skraplać się woda i przeciekać do wewnątrz.Nadmieniam że nie zdążyłem wykończyć piętra z w/w powodu.Proszę o radę jak należy dach ten poprawic,oraz czy mogę zostawić położone wcześniej płyty osb a zerwać tylko blache i położyć pape termozgrzewalną.Nadmieniam tylko że pomiędzy sufitem pokoji na piętrze ,a wspomnianym dachem bedzie około 0,5m wolnej przestrzeni.Z góry dziekuje za odpowiedz.

ODPOWIADA:
doradca firmy Doradca Branżowy KNAUF:

Jeśli przykręcił Pan na krokwie płyty OSB to na płyty OSB trzeba ułożyć papę albo folie o niskiej paroprzerpuszczalności ( a nie wysokiej) . Pod deskowaniem należy zostawić szczelinę wentylacyjną (pomiędzy wełna mineralną a płyta OSB ok. 3-4 cm). Nad deskowaniem z folia o niskiej paroprzepuszczalności należy tez wykształcić szczelinę wentylacyjną. Czyli nabijamy łaty poziome i pionowe i na nie dopiero pokrycie dachu.

Proszę rozebrać dach i jeśli płyty OSB są w dobrym stanie to położyć na nie folie o niskiej paroprzepuszczalności i i dalej wykonać jak na rysunku. Proszę od środka pozostawić też szczeline wentylacyjna i ułożyć wełnę mineralną.

Pozdrawiam

Knauf Insulation

Zobacz wszystkie odpowiedzi Doradcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *