Start Arrow OgródArrow Drewniane komplety ogrodowe

Drewniane komplety ogrodowe

Meble ogrodowe powinny być przez nas wybierane z taką samą starannością jak meble do wnętrz. Poszczególne elementy muszą do siebie pasować. Dlatego też, zamiast kupować kolejne meble osobno, warto zdecydować się na komplet ogrodowy.

Kupując komplet ogrodowy możemy być pewni, że elementy są zestawione w dobry sposób. Oszczędzamy zarazem czas który poświęcilibyśmy na dobór odpowiednich elementów. Minusem może być konieczność wydania jednorazowo dużej kwoty, ale biorąc pod uwagę korzyści, naprawdę jest to opłacalne.

Drewno i metal

Meble ogrodowe najczęściej wykonane są z drewna, często z dodatkiem metalu. Nic dziwnego, takie rozwiązanie wygląda bowiem bardzo elegancko. Szczególnie dobrze prezentuje się drewno akacjowe w zestawieniu z aluminium. Połączenie takie wygląda dobrze nie tylko w ogrodzie.

(Drewno i aluminium to niezawodne połączenie, fot. Haste Garden)

Kupując taki komplet powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość składania. Dzięki temu znacznie ułatwimy sobie przechowywanie ich zimą, oraz transport. Powszechnie panuje pogląd, że składane meble ogrodowe są niezbyt piękne. Oczywiście to nieprawda – obecnie na rynku dostępne są bardzo przyjemne dla oka modele.

(Piękne i praktyczne - składane meble ogrodowe, fot. Haste Garden)

Naturalne piękno drewna

Drewno idealnie wkomponowuje się w zielona scenerię. Wybierając meble ogrodowe, decydujmy się na proste linie, najlepiej pasują do otoczenia. Drewniany zestaw o prostym, solidnym kształcie jest w tym wypadku świetnym rozwiązaniem. Ożywiając go jasnymi dodatkami, na przykład błękitnymi serwetkami i bukietem kwiatów uzyskujemy bardzo miłe miejsce do spożywania posiłków na łonie natury.

(Drewniane meble pasują do niemal każdego ogrodu, fot. Haste Garden)

Jeśli posiadamy mały ogród i nie mamy miejsca na duży stół z kilkoma krzesłami, możemy wybrać prostsze rozwiązanie. Komplecik składający się z dwóch ławek i stołu, nakryty obrusem w kratę wygląda bardzo sympatycznie. Warto wybrać komplet, który po sezonie można z łatwością złożyć.

(Najprostszy komplet ogrodowy - dwie ławki i stół, fot. S-Bud)

Inne rozwiązanie do małego ogródka to dwa fotele połączone blatem. Jeśli dodatkowo w blat możemy włożyć parasol, wówczas otrzymujemy idealne miejsce wypoczynkowe dla dwóch osób.

(Komplet ogrodowy dla dwojga, fot. S-Bud)

Drewniane meble ogrodowe pasują do większości ogrodów. Warto je ożywiać kolorowymi dodatkami – serwetami, obrusami i kwiatami. W przeciwnym razie mogą wyglądać zbyt surowo.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty