Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Drewniane zabawki do pokoju dziecka. Jak je czyścić?

Drewniane zabawki do pokoju dziecka. Jak je czyścić?

Drewniane zabawki, zrobione z naturalnego materiału, cieszą się dużą popularnością od wielu lat. Z pewnością ich zwolennikami są miłośnicy ekologii. Jak dbać o drewniane zabawki? Oto nasze wskazówki!

Zabawki z drewna – ich zalety

Zabawki wykonane z drewna, uczą dziecko rozpoznawania kolorów, liter i cyfr. Są genialne w swojej prostocie. Dzięki nim dziecko poznaje świat. Ponadto, zabawki z drewna pobudzają kreatywność u dziecka. Są ekologiczne i trwałe, dlatego posłużą Twojemu dziecku przez długi czas. 

Jak czyścić drewniane zabawki?

Niektóre zabawki wykonane z drewna, można przetrzeć wilgotną szmatką lub płynem dezynfekującym. Istnieją jednak takie zabawki, których nie powinno się moczyć w wodzie, ze względu na to, że ich kolor może się zetrzeć lub na ich powierzchni mogą pojawić się nieestetyczne plamy. Tego rodzaju zabawki czyścimy więc specjalnym środkiem, przeznaczonym do tego rodzaju materiału. 

Domowe sposoby na czyste zabawki z drewna 

Oprócz specjalnych detergentów do czyszczenia zabawek z drewna, istnieją także sprawdzone, domowe sposoby, które skutecznie je wyczyszczą. Jednym z nich jest mieszanka oliwy z oliwek, cytryny i octu. Roztwór ten idealnie nadaje się do czyszczenia drewna nielakierowanego. Zawarta w mieszance cytryna, nie spowoduje plam na powierzchni zabawki, a oliwa nada naturalny połysk czyszczonym przedmiotom. 

Pielęgnacja zabawek z drewna 

Aby cieszyć się drewnianymi zabawkami przez dłuższy czas, należy je regularnie czyścić. Usuwając kurz i brud z powierzchni drewnianych zabawek, najlepiej sięgnąć po mokre chusteczki. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 10, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty