Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Drewniany przybornik na długopisy i ołówki. Zrób to sam!

Drewniany przybornik na długopisy i ołówki. Zrób to sam!

Czas do szkoły! Jak co roku rodzice i dzieci wybierają w sklepach nowe zeszyty, książki i przybory szkolne. Pamiętajmy jednak, że najlepsze, co możemy ofiarować naszym pociechom, to wspólnie spędzony czas. Na przykład podczas rodzinnego majsterkowania!

Pokaż nastolatkowi, że jest alternatywa dla masowych produktów i zaraź go pasją do majsterkowania! Prezentujemy, jak wspólnie zrobić bardzo prosty, funkcjonalny i ładny przybornik na długopisy i ołówki.

fot. Bosch

fot. Bosch

Do stworzenia przybornika potrzebujesz kawałek pnia lub inny grubszy fragment drewna. Będziemy używać wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 10,8 LI-2 oraz szlifierki np. Bosch PSM Primo. Jeśli nie macie w domu szlifierki, możecie szlifować papierem ściernym. Zatem do dzieła!

Poproś dziecko o zaznaczenie ołówkiem miejsc, w których wywiercisz otwory. Pamiętajcie o odstępach i odpowiedniej średnicy wiertła dopasowanej do pisaków czy kredek. Przed przystąpieniem do wiercenia należy przytwierdzić drewno zaciskiem do blatu, aby nie ruszało się podczas pracy.

Następnie wywierć pierwszy otwór.  Aby otwory były równe, możesz okleić wiertło taśmą izolacyjną lub inną, tak, aby wchodziło w drewno tylko do określonej głębokości.

Po wywierceniu otworów, dokładnie wyszlifuj organizer. Użyj do tego uniwersalnej szlifierki Bosch PSM Primo – to najmniejsze tego typu narzędzie na rynku, dzięki czemu jest poręczne i kompaktowe. Ma też pojemnik na pył, więc łatwiej utrzymacie porządek. Twoje dziecko też może pomóc używając do szlifowania papieru ściernego.

fot. Bosch

fot. Bosch

fot. Bosch

fot. Bosch

Gotowe! Teraz nie pozostaje już nic innego, jak wyposażyć nowy organizer w długopisy, mazaki i cieszyć się upragnionym porządkiem na biurku Twojego dziecka :)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 22, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

M. Odpowiedz 2016-08-23 21:53:38

Super, na pewno zrobię takie coś jak tylko znajdę odpowiednie drewno :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty