Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Drewno na taras. Które deski wybrać?

Drewno na taras. Które deski wybrać?

Drewno jest najczęstszym materiałem, wybieranym na taras. W tej kategorii mamy do wyboru drewno rodzime, takie jak: sosna, świerk bądź drewno egzotyczne. Podpowiadamy, które z nich jest najlepsze…

Drewno wybierane na taras jest bardzo modne, ze względu na naturalny i efektowny wygląd oraz trwałość. Dodatkowo taras musi być odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Jaki gatunek drewna jest więc najlepszy przy budowie tarasu? Najlepsze są gatunki egzotyczne, gdyż charakteryzują się twardością. Dodatkowo są odporne na ścieranie. Jeśli jednak zdecydujesz się na polski gatunek drewna, wybierz modrzew, sosnę, dąb bądź świerk. Warto pamiętać, iż rodzime drewno wymaga odpowiedniego przygotowania. Impregnacja ciśnieniowa oraz dodatkowa warstwa farby bądź oleju jest niezbędna. Dzięki temu wybrany przez Ciebie gatunek drewna, będzie odporny na wszelkiego rodzaju grzyby bądź pleśń. 

Jakie drewno jest nieodpowiednie na taras?

Nieodpowiednim drewnem na taras jest drewno olchowe, gdyż deformuje się pod wpływem wilgoci. Na wilgoć również nie jest odporne drewno bukowe. Z kolei wśród gatunków drewna egzotycznego najbardziej nieodpowiednim drewnem jest samba, która także się odkształca. 

Zalety i wady tarasu

Zaletą drewnianego tarasu jest to, iż jest on ciepły w dotyku oraz amortyzuje upadki. Z kolei jego wadą jest to, iż pod wpływem słońca może zmienić kolor. Jest także trudny do utrzymania w czystości. Jeśli chcesz, aby służył Ci przez wiele lat, powinien być zadaszony. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 22, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty