Start Arrow OgródArrow Drewno w ogrodzie

Drewno w ogrodzie

Powiedzenie, że drewno zostało stworzone do tego, by upiększać nasz ogród można rozumieć dosłownie –  jest ono przecież naturalnym surowcem. Z drewna może być wykonanych wiele elementów aranżacyjnych w naszym ogrodzie – mowa tu zarówno o meblach, jak i dodatkach.

Zobacz także:

Jeśli zastanawiamy się, jakie donice wybrać, aby najlepiej pasowały do otoczenia, dobrym pomysłem mogą być proste, drewniane skrzynki. Są one na tyle uniwersalne, że mogą stanowić element ogrodu, balkonu lub tarasu w każdym stylu.

(Donice drewniane, fot. Jagram)

Jeśli wolimy nieco bardziej ozdobne elementy, możemy wybrać donicę z kratą. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli preferujemy dekoracje w nieco nostalgicznym stylu. Krata jest świetnym tłem dla roślin pnących, których kwiaty utrzymane są w żywych kolorach.

(Donica z kratą, fot. Jagram)

Drewno oczywiście pojawia się jako materiał, z którego wykonane są meble ogrodowe. Jeśli zależy nam szczególnie stabilnych i trwałych rozwiązaniach, warto wybrać meble łączące w sobie elementy drewniane z aluminiowymi.

(Meble ogrodowe, fot. Praktiker)

Jeśli wolimy coś mniej konwencjonalnego i chcemy, aby nasz ogród był utrzymany w swobodnym, niezobowiązującym stylu, ciekawym rozwiązaniem może być drewniana huśtawka. Może ona zwisać z drzewa, lub być umieszczona na drewnianej ramie.

(Huśtawka, fot. Sitting Spiritually)

Jeśli jesteśmy posiadaczami oczka wodnego, stylowym dodatkiem do niego może być drewniany mostek. Jest on jednym elementów, które bez wątpienia pomogą nam stworzyć w ogrodzie sielską, beztroską atmosferę.

(Mostek, fot. Jagram)

Innym interesującym dodatkiem do ogrodu mogą być drewniane palisady – pomogą nam oddzielić od siebie poszczególne części ogrodu. W połączeniu ze ścieżkami wysypanymi żwirem i drobnymi figurkami urozmaicą przydomowe tereny.

(Palisada, fot. Jagram)

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty