Start Arrow OgródArrow Drzewko bonsai. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o jego pielęgnacji…

Drzewko bonsai. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o jego pielęgnacji…

Drzewko bonsai to niezwykła roślina, która jest wyjątkową ozdobą każdego domu. Jego pielęgnacja nie jest trudna, ale wymaga odrobiny cierpliwości. Jeśli chcesz, aby Twoje drzewko było piękne, sprawdź nasze wskazówki pielęgnacyjne. Oto kilka podpowiedzi…

Stanowisko

Drzewko bonsai nie przepada za pełnym słońcem. Warto więc ustawić je w takim miejscu, aby słońce padało na nie tylko przez krótki czas w ciągu dnia. Najlepiej, aby stało w półcieniu.

Podlewanie

Regularne podlewanie drzewka bonsai to podstawa jego pielęgnacji. Roślina ta nie przepada za przesuszeniem ani przed zalaniem. Najlepiej rozwijać się będzie w płaskiej donicy, posiadające otwory odpływowe.

Nawożenie

Drzewko bonsai należy nawozić co kilka tygodni. Nawozy o składzie organicznym w formie granulek lub w formie płynnej sprawdzą się idealnie.

Przycinanie drzewka bonsai

… to bardzo ważny element pielęgnacji rośliny. Regularne przycinanie nowych przyrostów, gwarantuje równomierne zagęszczanie się rośliny oraz grubienie konarów. Pamiętaj, aby miejsce po przycięciu posmarować maścią przeciwgrzybiczną.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 15, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty