Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi – montaż samemu czy z fachowcem?

Drzwi – montaż samemu czy z fachowcem?

W przypadku drzwi lepiej nie eksperymentować i zlecić montaż fachowcowi. Takie rozwiązanie może być korzystne cenowo, koszty drzwi mogą być mniejsze o 15%. Jak to możliwe? Montaż jest objęty obniżoną 7% stawką VAT. Często w koszt montażu wliczony jest także koszt dojazdu, więc nie płaci się za transport.

Na prawidłowe wbudowanie drzwi w ścianę ma wpływ poprawne wykonanie następujących czynności: sprawdzenie i przygotowanie otworu w murze, ustawienie drzwi w otworze, zamocowanie ościeżnicy w murze, wykonanie uszczelnienia wokół ościeżnicy, wyregulowanie mechanizmów otwierających. Staranność i dokładność wykonania tych czynności gwarantuje bezpieczne i prawidłowe funkcjonowanie drzwi. Nie można tego zostawić laikom. Samodzielny montaż może spowodować utratę gwarancji i prawo zniżki w towarzystwie ubezpieczeniowym w przypadku drzwi antywłamaniowych. Natomiast montaż autoryzowany może przedłużyć okres gwarancji.

montaz_drzwi

Jeśli mimo wszystko decydujemy się na samodzielny montaż, należy sprawdzić kierunek otwierania drzwi, wymiary skrzydła i ościeżnicy oraz czy dany model skrzydła można przyciąć,  jeśli tak to o ile. Kolejną sprawą jest wybór ościeżnicy czyli ramy, w której osadza się skrzydło. Kupuje się ją razem ze skrzydłem. Najwygodniej jest kupić ościeżnicę z regulowaną szerokością. Pozwoli to na dopasowanie do każdej grubości ściany. Zanim złożymy zamówienie warto upewnić się, co wliczone jest w podaną  cenę.

Poprawne zamontowanie drzwi zdecydowanie przedłuża ich żywotność, dlatego jeśli nie mamy doświadczenia w ich montażu lepiej skorzystać z fachowej pomocy.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu