Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi pełne – funkcjonalna dyskrecja

Drzwi pełne – funkcjonalna dyskrecja

W każdym mieszkaniu są takie pomieszczenia, które z różnych względów najlepiej oddzielić od innych drzwiami pełnymi. Jednak taki wybór nie musi oznaczać rezygnacji z estetyki i różnorodności.

W codziennym użytku

invadoSypialnia czy gabinet to takie pomieszczenia, które najczęściej są oddzielone od reszty mieszkania drzwiami pełnymi, bez przeszkleń. Nie dzieje się tak bez powodu. Takie rozwiązanie umożliwia nam stworzenie swego rodzaju azylu, w którym możemy zaznać odrobiny prywatności, odpocząć lub po prostu cieszyć się ciszą i spokojem.

Drzwi pełne nie tylko wizualnie zasłaniają pomieszczenie, ale gwarantują również izolację termiczną i akustyczną – tłumaczy Marek Kapica, dyrektor handlowy INVADO. Takie właściwości w ograniczonym stopniu posiadają drzwi szklane, dlatego nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Drzwi pełne są również często stosowane w pokojach nastolatków, dla których prywatność jest niezwykle istotna. Z kolei właściwości dźwiękochłonne takich drzwi są doceniane przez rodziców, zwłaszcza jeśli ich pociecha lubi słuchać głośnej muzyki. Pomieszczenia gospodarcze, takie jak spiżarnia lub pralnia, to kolejne miejsca gdzie najlepiej sprawdzają się drzwi pełne. Tutaj są one najbardziej narażone na uszkodzenia z racji wykonywanych tam czynności oraz przechowywanych przedmiotów. Przeszklenia byłyby narażone na zniszczenie. Zazwyczaj przenosząc odkurzacz czy kosz z praniem otwieramy drzwi lekkim pchnięciem, ponieważ nie mamy wolnej ręki aby złapać za klamkę.

Rozmaitości

Drzwi pełne wielu osobom kojarzą się z aranżacyjną nudą i brakiem finezji. Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Producenci skrzydeł drzwiowych oferują swoim klientom modele o zróżnicowanym designie. Drzwi pełne nie muszą być pozbawione zdobień, choć wtedy najlepiej nadają się do minimalistycznego wnętrza. Mogą na przykład posiadać elementy wklęsłe czy wypukłe, dzięki którym nabierają cech charakterystycznych dla konkretnego stylu, np. klasycyzmu. Mogą być także ozdobione płycinami – tłoczonymi lub wbudowanymi w ramę konstrukcyjną. Z kolei drzwi płaskie można urozmaicić nałożeniem na nie dwukierunkowej okleiny lub forniru. Jak widać, możliwości jest całkiem sporo, a każda z nich ułatwia osiągnięcie pożądanego efektu aranżacyjnego.

Niektóre mieszkania urządzone są w taki sposób, że każde pomieszczenie jest częścią jednej aranżacyjnej całości. Wówczas drzwi, które przecież są obecne w każdym z pokoi, muszą ze sobą współgrać. W tej sytuacji najlepiej zdecydować się na taki model drzwi, który dostępny jest w różnych wersjach.

Dostępne w naszej ofercie skrzydła Virgo, Scorpio i Gemini oferujemy w wersji pełnej, łazienkowej i przeszklonej – mówi M. Kapica z INVADO. Drzwi do łazienki mają szybę jedynie w górnej części, natomiast w wersji pełnej przeszklenia zastępuje płycina. Umożliwia to wyposażenie praktycznie całego domu w drzwi o tej samej stylistyce. Efektem jest poczucie spójności aranżacyjnej pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i unikniecie chaosu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645