Start Arrow Budowa domuArrowOkna i drzwiArrow Drzwi przesuwane – więcej miejsca

Drzwi przesuwane – więcej miejsca

Urządzanie mieszkania to dla jednych aranżacyjna zabawa, dla innych – prawdziwe wyzwanie. Na szczęście, nawet wówczas gdy funkcjonalność staje się głównym wyznacznikiem ostatecznego charakteru wnętrza, nie musimy zrezygnować z estetyki.

Właściciele niewielkich mieszkań zmuszeni są szukać rozwiązań, które pozwolą im optymalnie zagospodarować cenną powierzchnię. Wykorzystywane są wówczas składane meble, szafy wnękowe oraz drzwi przesuwane.

fot. Invado

fot. Invado

Decydując się na drzwi przesuwane, mamy do wyboru dwa rodzaje montażu. Pierwszy to system naścienny, polegający na umieszczeniu na ścianie specjalnej szyny, po której przesuwane są drzwi. Dla lepszego efektu montuje się na niej karnisz maskujący, którego kolor może być identyczny z kolorem samego skrzydła.

Przy wykorzystaniu tego rozwiązania należy zwrócić uwagę, aby konstrukcja była bardzo solidnie przymocowana, gdyż obciążenie, drgania i uderzenia mogą prowadzić do jej poluzowania – mówi Marek Kapica, odpowiedzialny za markę Invado. – Należy również pamiętać o tym, że kiedy drzwi są otwarte zasłaniają kawałek ściany, w związku z tym nie można jej już aranżacyjnie wykorzystać.

 

fot. Invado

 

Drugi sposób montażu systemu przesuwnego polega na schowaniu skrzydła drzwiowego w ścianę. Można to zrobić wykuwając odpowiednich rozmiarów otwór, w którym zamontowany zostanie system przesuwny. Jest to jednak zabieg skomplikowany i czasochłonny. Często, z przyczyn technicznych niemożliwy do wykonania. Znacznie łatwiej postawić ściankę z płyty kartonowo – gipsowej i wmontować w nią kasetę do systemu przesuwnego.

Choć tracimy kilka centymetrów z powierzchni pokoju, to w zamian zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta – podkreśla Ewa Olszewska, projektantka wnętrz. Taką „odzyskaną” ścianę pomogą nam zaaranżować ramki, lustra czy
nowoczesne kinkiety.

Aby ułatwić montaż, oferujemy kompletny zestaw, niezbędny do instalacji skrzydła: odpowiedni system przesuwny, ościeżnicę, komplet opasek, szczotki i uszczelki – dodaje Marek Kapica z Invado.

Drzwi przesuwane to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność.

Miejsca, w których zostały zainstalowane, wydają się bardziej przestronne – zaznacza Ewa Olszewska. – Takie drzwi, cieszą się sporym powodzeniem kiedy chcemy podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze. Dlatego sprawdzają się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i starych kamienicach, gdzie na sporej powierzchni znajduje się mało pokoi. Ułatwiają organizowanie przestrzeni, gdy ma ona pełnić kilka funkcji – na przykład jeśli w pokoju dziennym chcemy wydzielić miejsce do pracy, albo sypialnię. Są niezwykle wygodne, gdy wejścia do różnych pomieszczeń sąsiadują ze sobą i tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

Autor: Invado

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Nowe

  Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny