Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi przesuwne w małym mieszkaniu

Drzwi przesuwne w małym mieszkaniu

Funkcjonalnie urządzone mieszkanie doceniamy szczególnie wtedy, gdy w domu pojawiają się nowi mieszkańcy, goście lub przybywa nam sprzętu. Drzwi przesuwne pomogą nam wygospodarować dodatkową przestrzeń oraz wydzielić nowe pomieszczenia.

Każdy z nas potrzebuje w swoim domu wyraźnej granicy pomiędzy częścią dzienną, użytkowaną wspólnie przez domowników i gości, a częścią prywatną. W mieszkaniach o niewielkim metrażu trudno jest jednak zagospodarować przestrzeń tak, aby je rozdzielić. Montując drzwi przesuwne uzyskamy „ruchome ściany”, które sprawdzą się zarówno w małych mieszkaniach, jak i przestronnych domach.

(Drzwi przesuwne Stolbud Włoszczowa S.A.)

(Drzwi przesuwne Stolbud Włoszczowa S.A.)

Więcej miejsca …

Tradycyjne drzwi skrzydłowe po otwarciu zajmują sporo miejsca. Z obawy przed obiciem i ograniczeniem swobody użytkowania, za drzwiami nie stawiamy mebli ani innych sprzętów – w konsekwencji przestrzeń za nimi pozostaje niewykorzystana.  Naścienne drzwi przesuwne pozwolą nam odzyskać utraconą powierzchnię, dzięki której pomieszczenia staną się bardziej ustawne. Dopasowanie drzwi przesuwnych do zaaranżowanego już miejsca będzie wyjątkowo proste.

Oprócz rzeczywistego zwiększenia powierzchni użytkowej, system drzwi przesuwnych pozwala nam osiągnąć efekt optycznego powiększenia pomieszczeń. Otwarte wnętrza są bardziej przestronne, dlatego już na etapie projektowania czy też aranżacji małych pomieszczeń warto przemyśleć kwestię montażu drzwi przesuwnych np. pomiędzy salonem a kuchnią. W czasie przygotowywania posiłków możemy szybko i estetycznie odseparować się od gości oraz domowników, zaś w trakcie przyjmowania gości możemy łatwo ponownie połączyć kuchnię z salonem czy jadalnią. W zależności od naszych potrzeb, w ramach systemu przesuwnego możemy wybrać drzwi jednodzielne lub dwudzielne, z pochwytami okrągłymi lub owalnymi.

(Drzwi przesuwne Stolbud Włoszczowa S.A.)

(Drzwi przesuwne Stolbud Włoszczowa S.A.)

… więcej prywatności

Miejsca reprezentacyjne w mieszkaniach często pełnią także funkcję pomieszczeń prywatnych. Pojawienie się małego dziecka w rodzinie i potrzeba wygospodarowania dla niego osobnego pokoju narzuca niejednokrotnie konieczność przeniesienie sypialni rodziców do salonu. Oddzielenie za pomocą gustownych drzwi przesuwnych części dziennej i sypialnej w tzw. dużym pokoju  pozwoli zniwelować dyskomfort związany z mniejszą prywatnością.

Przesuwne drzwi doskonale sprawdzą się również w dużych domach. Dzięki nim oddzielimy obszerny hol od salonu albo jadalnię od kuchni. W efekcie stworzymy bardziej przytulne pomieszczenia, które w razie potrzeby zawsze będziemy mogli ponownie powiększyć.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu