Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi szklane, ale bezpieczne

Drzwi szklane, ale bezpieczne

Małe mieszkanie domaga się otwartych przestrzeni, a jeśli już drzwi- to przeszklonych, takich, które optycznie powiększą nasze m. Stosowane dziś technologie sprawiają, że szyba jest nie tylko ładna, ale i bezpieczna.

Od kilku dni zastanawiamy się z żoną nad wyborem skrzydeł drzwiowych do swojego mieszkania i nie możemy podjąć ostatecznej decyzji – mówi Wojtek Strzelczyk, tata 3 letniego Pawełka. – Głównie z powodu dziecka. Uważam, że w naszym niewielkim mieszkaniu znacznie lepiej wyglądałyby drzwi przeszklone. Z drugiej strony mam niezbyt ciekawe wspomnienia z dzieciństwa, kiedy podczas zabaw z bratem goniłem go, a on zatrzasnął mi drzwi przed nosem. Wleciałem do pokoju razem z szybą, a potem spędziłem długie godziny u chirurga, który wydłubywał ze mnie kawałeczki szkła – opowiada.

fot. Redakcja DOM.pl

fot. Redakcja DOM.pl

Dziś szklane nie znaczy niebezpieczne – tłumaczy Marek Kapica odpowiedzialny za markę Invado. – Do produkcji naszych drzwi wykorzystujemy szkło hartowane, czyli aż siedem razy bardziej wytrzymałe od tzw. szkła bezpiecznego. Nawet całkowicie przeszklone skrzydło jest zupełnie bezpieczne dla dzieci. A wszystko dlatego, że jeśli dojdzie do stłuczenia szyby (co jest praktycznie niemożliwe), tafla szkła rozpadnie się na drobne kawałki o zaokrąglonych, nieostrych krawędziach. Tak jak to się dzieje z szybą samochodową – wyjaśnia M. Kapica.

Nie za jasno, nie za ciemno

Duża różnorodność przeszkleń sprawia, że bez problemu można dopasować je do urządzanych wnętrz – mówi M. Kapica z Invado. – W zależności od preferencji można wybrać szybę przezroczystą lub ornamentową.

Przezroczysta lepiej sprawdza się w biurach – zaznacza Ewa Olszewska, architekt. – Szkło ornamentowe oraz satynowe ułatwia zachowanie intymności. Rzeczywistość, która pozostaje po drugiej stronie drzwi jest częściowo ukryta. Prowokuje swoistą grę cieni, sprzyjającą oryginalności wnętrz. Możliwe są także szklane kompromisy – połączenie satyny z cienkim pasem szkła przezroczystego, czyli balans pomiędzy tym co jawne, a tym co niedopowiedziane.

Drzwi z rodziny D’artagnan, fot. Invado

Drzwi z rodziny D’artagnan, fot. Invado

Bo liczy się klimat

Szkło nadaje pomieszczeniom lekkość, klasę oraz elegancję.

I wcale nie musi być zimne czy mało przytulne. Właściwie wkomponowane potrafi całkowicie odmienić mieszkanie – twierdzi Ewa Olszewska.

Niektórzy mówią, że jest dla wnętrz jest tym, czym muzyka dla filmu. I coś w tym jest. Po wizycie w nowym miejscu, często bardziej niż detale wyposażenia, w pamięci zostaje obecny w nim klimat. Tu dużo zależy od oświetlenia. Ciepłe światło przebijające się przez satynową szybę, obdziela dobrym samopoczuciem, a tym samym ułatwia relaks. Zapalone w jednym pokoju, za sprawą przeszkleń obecne jest także w innych pomieszczeniach, a przestrzeń, choć podzielona, sprawia wrażenie otwartej. Urządzając mieszkanie warto wziąć pod uwagę elementy szklane. Mają bowiem coraz więcej do powiedzenia przy aranżowaniu nowoczesnych przestrzeni. Docenione przez architektów oraz osoby, które decydują się na metamorfozę swego domu czy mieszkania, stały się niezastąpione przy urządzaniu wnętrz na miarę XXI wieku.

Autor: Invado

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Danka Odpowiedz 2017-03-22 00:32:18

Drzwi przeszklone zdecydowanie powiększą optycznie pomieszczenie i są całkowicie bezpieczne, więc nie musimy mieć obaw przed ich zakupem. A obecnie nowoczesne budownictwo charakteryzuje się dużą ilością przegród przeszklonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu