Start Arrow Budowa domuArrowOkna i drzwiArrow Drzwi w suficie

Drzwi w suficie

Co zrobić, gdy chcemy oddzielić dwa pomieszczenia, np. garderobę od sypialni lub kuchnię od salonu, zachowując komfortowe przejścia między nimi, nie naruszając przy tym wyglądu i jednolitości powierzchni podłogi? Zastosować systemy podwieszane.

drzwi_przesuwane1

Systemy podwieszane to wygodny sposób aranżowania przestrzeni, pozwalający na jej szybkie powiększanie lub zmniejszanie, zaś wyjątkowo szeroka oferta wypełnień i profili producenta pozwala na urozmaicenie, ciekawą aranżację oraz zachowanie indywidualnego stylu wnętrza domu, mieszkania czy biura. Komandor wprowadził dwa systemy drzwi przesuwnych, podwieszanych na torze górnym: system drzwi pojedynczych oraz system drzwi podwójnych.

drzwi_przesuwane2

W systemie podwieszanym nie występuje dolna szyna, nie ma więc konieczności mocowania dodatkowych elementów w podłodze. Ze względu na swoją największą zaletę – brak konieczności montowania dodatkowych prowadnic w podłodze, ten rodzaj drzwi cieszy się coraz większym uznaniem. System jest mocowany na specjalnie wzmocnionej prowadnicy górnej, przytwierdzonej do sufitu. Mechanizm jezdny składa się z toru górnego oraz wózków jezdnych, z dwiema rolkami nośnymi i dwiema prowadzącymi, które są osadzone w łożyskach kulkowych

drzwi_przesuwane3

Dzięki specjalnej konstrukcji wózka drzwi mogą być regulowane w dwóch płaszczyznach. Tor górny oraz wózki zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić montaż oraz regulację systemów. Możliwe jest łączenie różnego rodzaju wypełnień w jednym skrzydle drzwi, co pozwala na swobodne komponowanie zewnętrznego wyglądu szafy i dostosowanie jej do indywidualnych upodobań. Aby nie narażać użytkowników na hałas, spowodowany uderzeniem o ściany boczne, do ramiaków przyklejone zostały specjalne paski buforowe. Profile zaprojektowane zostały do wypełnień o grubości od 4 do 10 mm. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji profili i uszczelki – w przypadku montażu wypełnień z szyby – uszczelka nie jest widoczna oraz umożliwia stosowanie różnej grubości szyb, od 4 do 5 mm.

drzwi_przesuwane4

Przy produkcji elementów jezdnych Komandora stosowane są niezwykle trwałe materiały i samosmarujące się łożyska. Kółko wózka wykonane jest z tworzywa sztucznego, charakteryzującego się wysoką odpornością na zużycie.

Autor: Komandor

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

  • Kinkiet Diamond Black

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi