Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi Wahadłowe – wygoda otwierania

Drzwi Wahadłowe – wygoda otwierania

Wybierając drzwi wewnętrzne należy zwrócić uwagę na ich sposób otwierania i wybrać taki, który najlepiej pasuje do funkcji danego pomieszczenia. Drzwi wahadłowe mają swoich przeciwników – do ich montażu potrzebne jest dużo przestrzeni po obu stronach drzwi.

Z kolei zwolennicy tego rozwiązania zwracją uwagę na łatwość otwierania – często są wybierane jako drzwi prowadzące do kuchni, dzięki czemu mogą zostać otwarte bez użycia rąk.

(Drzwi wahadłowe to kontrowersyjne rozwiązanie, fot. Mazowiecka Fabryka Okien i Drzwi)

Niektóre z oferowanych na rynku modeli drzwi otwieranych w sposób tradycyjny są produkowane także w wersji wahadłowej. Należą do nich między innymi drzwi Milenium firmy Pol-Skone.

(Drzwi Milenium firmy Pol-SKone)

Konstrukcja ich skrzydeł oparta jest na drewnianym ramiaku (33×40 mm), wypełnionym stabilizującą warstwą „plastra miodu”, obłożonym dwiema wytłoczkami z twardej płyty pilśniowej Masonite o grubości 3,2 mm.

Dostępne są w wersji okleinowanej lub laminowanej. Komplet handlowy zawiera drzwi (futryna, skrzydło z zamkiem i zawiasami) gotowe do zamontowania, instrukcję montażu drzwi, szablon do montażu klamki, gwarancję.

Wszystskie wersje drzwi szklonych są fabrycznie szklone szkłem ornamentowym o grubości 4 mm z drewnianym szprosem, opcjonalnie szkłem fazowanym, matowionym lub innym.

Innym modelem tej samej firmy oferowanym zarówno w wersji tradycyjnej, jak i wahadłowej są drzwi Vittoria-W. Ich konstrukcja jest podobna jak w wypadku poprzedniego omawianego modelu.

(Drzwi Vittoria-w firmy Pol-SKone)

Standardowe kolory oferowane przez POL-SKONE to biały, szary, czarny, ciemny brąz. Możliwe jest zamówienie drzwi w dowolnym kolorze z palety RAL i NCS. Okleiny standardowe: jasny dab, dab palisander, dab rustikal, buk, czeresnia, mahoń, klon, wenga, orzech. Występują w wersji malowanej i okleinowanej.

Ten sam mechanizm świetnie sprawdza się również w wypadku drzwi do kabiny prysznicowej w łazience. Świetnym przykładem są drzwi z linii Actima firmy Excellent S.A.

(Drzwi z linii Actima firmy Excellent S.A.)

Wykonane są z hartowanego szkła o grubości 6 mm oraz profilu aluminiowego w wykończeniu srebrny połysk. Posiadają ergonomiczny, duży uchwyt, pozwalający na ich bezpieczne użytkowanie. Firma oferuje drzwi suwane wahadłowe do zabudowy wnękowej o wymiarach 120×195 cm, drzwi wahadłowe do zabudowy wnękowej o wymiarach 90×195 cm.

Drzwi wahadłowe mogą również stanowić element dekoracyjny. Wówczas możemy się zdecydować na projekt indywidualny. Przykładowy projekt wykonany przez Villa Glass Studio to drzwi z bocznymi elementami stałymi oddzielające wiatrołap od hallu. Dodatkowo wnętrze ozdabiają bulaje, które zostały wykonane tą samą techniką, stylistycznie pasujące do drzwi. Dla podniesienia bezpieczeństwa i wygody użytkowania drzwi zostały wykonane ze szkła bezpiecznego – hartowanego.

(Drzwi wahadłowe - projekt indywidualny Villa Glass Studio)


Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu