Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Drzwi towarzyszą nam w naszej codzienności, są nieodzownym elementem każdego wnętrza. Oddzielają od świata zewnętrznego pomieszczenia, w których śpimy, pracujemy. Z racji swej stosunkowo sporej powierzchni stanowią bardzo ważny element naszego otoczenia. Stanowią również swoistą wizytówkę naszego mieszkania czy biura.

Dostępne na rynku drzwi wewnętrzne występują w okleinach naturalnych i drewnopodobnych. Różnorodność oferty pokryć drzwi wewnętrznych pozwala na swobodny wybór skrzydeł w różnorodnych okleinach w zależności od wymagań estetycznych, technicznych i cenowych.

Drzwi w naturalnej okleinie to produkty dla szerokiego grona wymagających klientów, dla których wdzięk natury jest podstawową wartością estetyczną. Różnorodność i indywidualizm są bardzo poszukiwanymi cechami produktu, bo kto chciałby mieszkać w mieszkaniach identycznych dla wszystkich i powtórzonych w milionach egzemplarzy? Tak jak każdy człowiek jest inny, tak samo każde drzewo jest niepowtarzalne.

Natura nie przewidziała identycznych żywych form i kształtów, a odmienność drewna świadczy o jego naturalnym pochodzeniu. Mówimy, że drewno nadal „żyje” i „oddycha”, dostosowując się do otoczenia. Mając na uwadze te cechy oklein podczas dokonywania oceny jakości kupowanych drzwi należy brać pod uwagę kompromis pomiędzy doskonałością struktury, koloru, jakości powierzchni, a naturalnym pięknem i niepowtarzalnością rysunku drewna.

Przeglądając ofertę oklein drzwi, natrafiliśmy na ciekawe i innowacyjne rozwiązanie firmy Porta KMI Poland, producenta drzwi z Bolszewa, które pomagają klientom dokonać wyboru drzwi, ich akcesoriów oraz oklein. Spróbujemy wybrać odpowiednią dla nas okleinę wykorzystując firmowy sklep internetowy porta.com.pl.

Wchodząc na stronę główną wita nas kreator Porta, firmowy salon internetowy stworzony w celu umożliwienia klientom konfiguracji produktu o określonych cechach.

Wchodząc na kolejną podstronę wybieramy interesującą nas zakładkę DRZWI WEWNETRZNE i już na samym początku widzimy dział poświecony okleinom czyli tematowi który nas najbardziej interesuje.

Widzimy, że drzwi wewnętrzne występują w dwóch rodzajach oklein: są okleiny naturalne i syntetyczne czyli drewnopodobne.

Stosowane okleiny naturalne z uwagi na posiadane właściwości estetyczne dzielą się na dwie podstawowe grupy: standard i select.

Przechodząc do dalszego etapu konfigurowania produktu wybieramy okleinę standard i automatycznie widzimy modele drzwi z taką okleiną.

Okleina Standard jest stosowana w kolekcjach PORTA CLASSIC, MADRYT, CORDOBA, TOLEDO, SEVILLA. To grupa oklein naturalnych charakteryzujących się różnorodnością kolorystyki, rysunku usłojenia, występujących sęczków, skrętów włókien itp. Ich charakter wynika z naturalnego środowiska wzrastania drzewa, z warunków klimatycznych i siedliskowych występujących w obrębie tego samego gatunku biologicznego. Te właściwości morfologiczne drewna, charakterystyczne dla naturalnego materiału, odróżniają go od tworzyw sztucznych i jako takie w żaden sposób nie stanowią o wadliwości wyrobu. Na stronie można zobaczyć bogata kolorystykę okleiny.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Wiktoria Odpowiedz 2016-08-04 11:17:22

Ja dobrałam odpowiednie drzwi w Kon-Trade, tam znalazłam takie, które najlepiej pasują do reszty stolarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

  • Lampa satynowa Fiona Czarna-Juta Boho 50cm

  • Promocja

    Lampa wisząca dzwoneczki Chmurki Pink + 3 żar...

  • Lampa podłogowa nowoczesna BOHO Black 1pł. ra...

  • Ścierka do mycia okien 35x35

  • Kinkiet Lagos Black TK Lighting

  • Lampa sufitowa Plafon CLEO 400 120W Czarny E27

  • Lampka stołowa drewniana - Elegant

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu