Start Arrow Budowa domuArrow Drzwi wewnętrzne z modnymi przeszkleniami

Drzwi wewnętrzne z modnymi przeszkleniami

Drzwi wewnętrzne stanowią ważny element wystroju. Powinny pasować do aranżacji kolorem i stylem, komponować się z wyposażeniem i podłogą czy stolarką okienną. Drzwi do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu czy domu powinny być z tej samej kolekcji, możemy jednak do niektórych wnętrz wybrać drzwi z modnymi przeszkleniami. Zobaczmy kilka modnych modeli dostępnych na naszym rynku.

(Drzwi CORDOBA firmy PORTA KMI Poland)

Drzwi pełne będą dobrym rozwiązaniem w sypialni, gabinecie czy w łazience (choć te powinny mieć otwory wentylacyjne). Natomiast skrzydła drzwiowe z przeszkleniem doskonale sprawdzą się w salonie czy jadalni, czyli w bardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach, w których nie zależy nam na poczuciu intymności.

(Drzwi Domino firmy Invado)

Decydując się na konkretny model, możemy dobrać wielkość przeszklenia do poszczególnych pomieszczeń, począwszy od niewielkich szyb, a skończywszy na przeszkleniu prawie całej powierzchni, zapewniając jednocześnie spójną aranżację wnętrza.

(Drzwi VENA firmy POL-SKONE)

Szyby stosowane przy produkcji drzwi mają różny stopień przepuszczalności światła. Warto o tym pamiętać wybierając drzwi do małych czy ciemnych wnętrz. Przeszklenia doświetlą naturalnie pomieszczenie, nadadzą mu lekkości i optycznie powiększą.

(Drzwi Amber firmy Invado o różnym stopniu przezroczystości)

W drzwiach można zastosować różne rodzaje szkła – szyby ornamentowe, szyby fusingowe (czyli z wtopionymi elementami zdobień) czy witraże.

Drzwi przeszklone – prawe czy lewe?

Decyzję o tym, czy zamontować drzwi prawe czy drzwi lewe należy podjąć biorąc pod uwagę nie tylko naszą wygodę (np. czy jesteśmy prawo- czy leworęczni), ale przede wszystkim aranżację wnętrza.

(Drzwi Santana marki Classen)

Drzwi lewe otwierają się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Stojąc naprzeciw drzwi lewych (zakładając, że otwierają się w naszą stronę) mamy zawiasy po lewej, a klamkę po prawej stronie. Drzwi prawe (przy otwieraniu w naszą stronę) przeciwnie – zawiasy po prawej, a klamka po lewej stronie.

(Drzwi Natura SPACE firmy PORTA KMI Poland)

Drzwi przeszklone – na zewnątrz czy do środka?

Jeżeli korytarz nie jest zbyt szeroki, powinniśmy raczej zrezygnować z drzwi otwieranych na zewnątrz. Jeżeli jednak nie chcemy ograniczać powierzchni pomieszczenia przez otwieranie drzwi do środka, do sypialni mogą prowadzić drzwi przesuwne, pamiętajmy jednak, że nie są one tak szczelne jak drzwi rozwierane.

(Drzwi KOMPAKT firmy PORTA KMI Poland)

Należy pamiętać, że prawo określa sposób otwierania drzwi do takich pomieszczeń, jak łazienki, kuchnie czy kotłownie, w których instalowany jest kocioł grzewczy. Tu nie możemy zamontować drzwi otwieranych do środka, muszą być one otwierane na zewnątrz, dopuszczalne są także drzwi przesuwne. Ciekawym rozwiązaniem np. do kuchni czy spiżarni są także drzwi wahadłowe, otwierające się zarówno na zewnątrz, jak i do środka.

(Drzwi Amber firmy Invado)

Drzwi do łazienki muszą posiadać otwory wentylacyjne w dolnej części skrzydła. Przepływ powietrza nie będzie również tamowany, jeżeli zastosujemy mniej szczelne drzwi przesuwne.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 1, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-04-22 21:38:22

Mysle ze powinniście przyjrzeć sie ofercie Platinium Design. To jest rzeczywiscie to na co warto postawić w kwestii dobrych i solidnych drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 3pł.

  • Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • OTTENBY lampa wisząca kryształ

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Obejrzyj zdjęcia domowników