Start Arrow Wiadomości Arrow Duża pomoc w małych sprawach

Duża pomoc w małych sprawach

Dzieci i wnuki żyjące w innym mieście czy kraju, spotkania częściej przez internet niż przy stole – tak coraz częściej wyglądają relacje rodzinne. Chociaż nie brakuje w nich miłości i emocjonalnej bliskości, przez nadmiar zajęć lub kilometrów trudno o ich codzienną, prozaiczną realizację. Jak można wesprzeć seniorów, którym nie mamy szans osobiście pomagać w domowych obowiązkach?

Dla wielu osób największym problemem czasu izolacji było ograniczenie kontaktu z rodzicami i dziadkami. Były na to sposoby: rozmowy przez telefon, wirtualne spotkania czy bezpiecznie przekazywane zakupy ze sklepu czy apteki. Nie było jednak mowy o siedzeniu razem przy stole, wspólnym gotowaniu czy pomocy w sprzątaniu. Pod wpływem doświadczeń izolacji, wiele osób zrozumiało, że nie chce więcej czuć bezradności związanej z tym, że bliscy muszą sobie sami radzić.

Codzienne obowiązki

Sprzątanie to ważny codzienny rytuał w domach, w których mieszkają osoby o obniżonej odporności, alergicy, dzieci lub właśnie osoby starsze. W czystym pomieszczeniu zawsze przyjemniej się przebywa, ale czasem jest to warunek niezbędny, by lepiej się oddychało. Jeśli w domu są zwierzęta, szczególnie psy, które wychodzą na spacery, podłoga wymaga codziennej pracy, by była czysta. Wyjmowanie i przenoszenie odkurzacza z miejsca na miejsce, rozwijanie kabla i szukanie gniazdek w kolejnych pomieszczeniach to niezła gimnastyka, szczególnie uciążliwa dla pleców. Co gorsza, odkurzanie to tylko początek, po którym przychodzi mycie podłogi, a więc kolejne noszenie miski lub wiadra z wodą i praca w pochyleniu. Jeśli nie można osoby starszej wyręczyć w tych czynnościach, można zapewnić jej sprzęt, dzieki któremu będzie sprzątać samodzielnie, ale z minimalnym wysiłkiem.

Odkurzanie bez wysiłku

Odkurzacz pionowy to sposób na czyste mieszkanie bez zmęczenia. Nie ma kabla, jest lekki i poręczny, można go używać w pozycji wyprostowanej. Idealnia sprawdza się zarówno w czasie dużych porządków, jak i sprzątania interwencyjnego. W każdej chwili jest pod ręką, zawsze gotowy do działania. Wybór takich urządzeń jest duży, a producenci podają przeróżne parametry, dlatego dobrze wiedzieć, co i dlaczego należy porównywać, by wybrać najlepszy model. Po pierwsze: czas pracy. Jeśli sprzątanie trzeba rozkładać na raty, a odkurzacz odstawiać na stację ładującą, traci się i czas, i siły. Philips SpeedPro Max Aqua 8000 może pracować 28 minut w trybie turbo i i jest to wystarczająco dużo, żeby posprzątać całe mieszkanie, nawet duże – do 125 m2 powierzchni. Warto jednak nie koncentrować się tylko na tej wielkości. Tryb ekonomiczny pracy jest też skuteczny, ale bardziej wydajny pod kątem zużycia energii. W przypadku odkurzacza Philips SpeedPro Max Aqua 8000 z baterią litowo-jonową oznacza to pracę przez 80 minut na jednym ładowaniu.

Odkurzanie bez granic

Dla osób starszych kluczowa może być łatwość obsługi tego urządzania i czysta podłoga bez nadwyrężania pleców. Dobre urządzenie dotrze nawet pod niskie meble i pomoże w czyszczeniu takich detali jak listwy przypodłogowe – nie męcząc tym nadmiernie użytkownika. Philips SpeedPro Max Aqua 8000 jest w tym wyjątkowo skuteczny, bo lekko się nim manewruje i zmieści się niemal wszędzie. Dodatkowo ma oświetlenie LED, dzięki któremu można namierzyć każdy kurz i zobaczyć, jak skutecznie sobie z nim radzi. Unikalna nasadka 360°, zasysająca brud z każdej strony, zbiera do 99,7% kurzu i brudu, nie pozostawiając nic na podłodze! To widoczna gołym okiem najwyższa jakość sprzątania, po której nikt nie będzie chciał wrócić do tradycyjnego odkurzacza.

Do zadań specjalnych

A gdyby tak móc od odkurzacza oczekiwać więcej i z pomocą jednego urządzenia nie tylko odkurzyć, ale i umyć podłogę? Jedno urządzenie, dwie funkcje i spora oszczędność czasu oraz sił – dwa razy mnie schylania się i noszenia. Philips SpeedPro Max Aqua 8000 to innowacyjny odkurzacz, z którym szybkie doprowadzenie do porządku podłogi to tylko chwila. Unikalna nasadka Aqua nie tylko odkurza, ale także wyciera kurz, brud i plamy za jednym zamachem. Zastosowany system kontroluje uwalnianie wody, aby zachować optymalną wilgotność na wszystkich twardych podłogach podczas sprzątania. Do mycia można użyć zwykłej wody z kranu lub ulubionego detergentu, aby usunąć do 99% bakterii. Dostępne w zestawie wkładki z mikrofibry można prać ręcznie lub w pralce, co tez znacznie ułatwia obsługę urządzenia i dbanie o higienę w mieszkaniu. Philips SpeedPro Max Aqua 8000 to sposób na to, by minimalnym nakładem sił doprowadzić do czystości mieszkanie. Osobom starszym daje to możliwość samodzielnego dbania o porządek, bez obciążania pleców i noszenia ciężarów.

O spółce Royal Philips:

Royal Philips to wiodąca firma działająca w sektorze technologii medycznych, której misją jest poprawa stanu zdrowia ludności poprzez wsparcie na przestrzeni całego procesu ochrony zdrowia, od prowadzenia zdrowego trybu życia, po zapobieganie, diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie oraz dane z badań klinicznych i spostrzeżenia konsumentów, by dostarczać zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej, terapii wspomaganej obrazowaniem, monitorowania organizmu pacjenta i informatyki medycznej; jest także dostawcą produktów pomagających zachować dobry stan zdrowia oraz produktów stosowanych w opiece domowej. Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2017 roku wartość 17,8 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 74 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.

Philips

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wybór projektu