Start Arrow Wiadomości Arrow Dużo zieleni i jeszcze więcej bieli! Nowe wnętrze biurowe Lasów Państwowych

Dużo zieleni i jeszcze więcej bieli! Nowe wnętrze biurowe Lasów Państwowych

Od prac projektowych, aż po realizację – pracownia LOFFT Architektura zajęła się metamorfozą wnętrza administracyjno-biurowego Lasów Państwowych w Dretyniu. Jak udało im się stworzyć przestrzeń nawiązującą do natury oraz, w jaki sposób oświetlili pomieszczenie, w którym króluje, tak duża ilość bieli? Między innymi dzięki oprawom BIG SIZE od marki AQForm!

Projektując wnętrze, pracownia LOFFT Architektura skupiła się na specyfice pracy Lasów Państwowych, naturalnym środowisku oraz jego kolorystyce – właśnie te elementy zostały przeniesione do wnętrza. Zakres prac obejmował obiekt administracyjno-biurowy, rewitalizację pomieszczeń biurowych oraz stworzenie nowych pomieszczeń tj.: holu, recepcji, pomieszczenia socjalnego i inne.

Minimalistyczne wnętrze – rewolucja

Założeniem inwestora było podzielenie nowych pomieszczeń biurowych, wykorzystanie holu głównego na recepcje, a także doświetlenie przestrzeni światłem dziennym oraz sztucznym. Dotychczas miejsce przepełnione było brązami i charakteryzowało się raczej ciemną, ponurą aranżacją. Projektanci zdecydowali się na całkowitą odmianę i zaaranżowali wnętrze w kolorystyce bieli, gdzieniegdzie dodając zielone akcenty. Tym zabiegiem chcieli nie tylko rozjaśnić wnętrze, ale także optycznie je powiększyć. Wprowadzenie naturalnej zieleni także nie było bez znaczenia. To oczywiste nawiązanie do natury, gdyż za sprawą roślin pomieszczenie wygląda na świeże i ożywione. Zieleń szkła zaś wpuszcza iluminacje kolorystyczne do wnętrza na posadzki i ściany, co w ciekawy sposób dodatkowo dekoruje wnętrze.

Oświetlenie i jego współpraca z kolorystyką miejsca

W całym wnętrzu wykorzystano materiały naturalne, zarówno do elementów dekoracyjnych na ścianach i posadzkach, jak i do produkcji mebli np. blat wykonany został z naturalnego drewna, a następnie wybielony, w taki sposób, aby ukazać charakter materiału. W tak przemyślanej aranżacji projektanci postawili na równie trafny wybór dotyczący oświetlenia. Przy panującej kolorystyce bieli, dobór opraw był bardziej utrudniony.

„Duża ilość bieli z jednoczesnym naciskiem na to, aby wnętrze odpowiednio doświetlić, wymaga dobrania odpowiedniej temperatury światła” – zdradza ekspert marki AQForm. W przypadku tej realizacji było to możliwe przy użyciu nowoczesnych opraw z rodziny BIG SIZE. Kluczową rolę w projekcie odgrywa także oświetlenie naturalne, ponieważ podkreśla charakter posadzek i ścian mebli, nadając im charakteru.

Przy projekcie wnętrza Lasów Państwowych użyto nowych i innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z założeniami, jakie na co dzień realizuje biur projektowe LOFFT Architektura. Do każdej realizacji korzystają z nowych technologii, w taki sposób, aby nie zostały one wykorzystane w innych realizacjach. Elementy konstrukcji szklanych – barwienie szkła metodą witrażową oraz łączenie konstrukcji z elementami mebla i posadzki to odpowiednio dobrane i zaprojektowane składniki całego procesu projektowego. Wybór oświetlenia także nie był przypadkowy. W białej przestrzeni nowoczesne oprawy od AQForm spajają aranżację w całość.

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.

AQForm

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray