Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Dwupoziomowe mieszkanie. Zobacz rodzinne wnętrza w loftowym stylu

Dwupoziomowe mieszkanie. Zobacz rodzinne wnętrza w loftowym stylu

Biel, która przyszła do nas ze Skandynawii na długi czas zdetronizowała we wnętrzach inne kolory. Krakowski apartament został pomyślany jako kontrpropozycja do tego trendu. Znajdziemy w nim interesującą paletę, której przewodzi czerń ocieplona przyjemnym światłem i fakturą drewna. Za projekt odpowiada Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima, a partnerem wykonawczym realizacji jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Wnętrza eleganckiego apartamentu w kolorach ziemi

Wnętrza eleganckiego apartamentu w kolorach ziemi

130-metrowy apartament w Krakowie należy do małżeństwa z dwójką dzieci. Na pierwszym poziomie mieszkania znajduje się salon połączony z kuchnią, hol, z którego przechodzi się do gabinetu i łazienki oraz schody prowadzące na piętro. Na drugim poziomie usytuowano pokoje dzieci i małżeńską sypialnię, wspólną łazienkę z wanną i pomieszczenie gospodarcze. Architektce udało się w nietypowy sposób wizualnie zdynamizować nieco monotonny charakter parteru.

Wnętrza eleganckiego apartamentu w kolorach ziemi

Aranżacja części wypoczynkowej

Wnętrza eleganckiego apartamentu w kolorach ziemi

Aranżacja części wypoczynkowej

Otwory drzwiowe i zabudowa kuchenna zostały zamknięte w spójnej materiałowo i wizualnie bryle. Od strony korytarza moduł ukrywa szafy oraz gabinet i małą łazienkę, od strony salonu mieści w sobie wszystkie meble kuchenne. Całość wykonana w lakierowanym MDF-ie prezentuje się minimalistycznie i szlachetnie. Perfekcyjne płaszczyzny uzyskano poprzez zastosowanie drzwi z felcem i tego samego materiału w charakterze okładziny ściennej.

Nowoczesna kuchnia w eleganckim apartamencie w kolorach ziemi

Aranżacja kuchni

Nowoczesna kuchnia i hol, z którego przechodzi się do gabinetu i łazienki oraz schody prowadzące na piętro w eleganckim apartamencie w kolorach ziemi.

Aranżacja kuchni i holu

Nowoczesne schody w eleganckim apartamencie w kolorach ziemi.

Wejście na piętro

Życzeniem inwestorów było, by wprowadzić do wnętrz nieco więcej koloru. Architekt zdecydowała się na wybór szaro-oliwkowych, grafitowych oraz beżowych odcieni. Ściany wykończone kolorami z palety kanadyjskiego producenta Para Paints, meble (np. sofa marki MTI Furninova model Vesta) czy tekstylia (np. wykładzina marki Epic Carpets w sypialni z oferty Dekoriana) zostały konsekwentnie skomponowane według kolorystycznego klucza. Jego wybór w znacznym stopniu podyktowany był kolorem paneli podłogowych, a wszystkie rozwiązania barwne musiały być spójne i harmonijne.

Nowoczesna sypialnia małżeńska w eleganckim apartamencie w kolorach ziemi.

Aranżacja sypialni małżeńskiej

Nowoczesna sypialnia małżeńska w eleganckim apartamencie w kolorach ziemi.

Aranżacja sypialni małżeńskiej

Ekstrawagancji i nowoczesności dodaje spokojnym barwom czerń, która jest tu wyrazistym leitmotivem. Pojawia się w kuchni (elementy zabudowy, sprzęt AGD, okap), salonie (lampy, TV, obudowa kominka), a najbardziej intensywnie w niewielkiej łazience. Wykorzystano w niej niezwykle oryginalne artystyczne kafle z Manufaktury Ceramicznej z Warszawy autorstwa Krystyny Kaszuby Wacławek z koronkowym, okrągłym motywem. Kaflowy wzór jest jedną z kilku ciekawych geometrycznych powierzchni. Jego kontynuacji można doszukać się w precyzyjnej konstrukcji belek drewna ułożonych obok kominka, mozaikowej strukturze tapety marki Elitis / Memoires VP 656 03 (dostępna w sklepach Dekorian, www.tapetydekorian.pl) zastosowanej za ścianą TV i u wezgłowia małżeńskiego łóżka.

Aranżacja rodzinnej łazienki w eleganckim apartamencie w kolorach ziemi.

Aranżacja łazienki na piętrze

Nowoczesna łazienka z niezwykle oryginalnymi artystycznymi kaflami.

Aranżacja małej łazienki na parterze

Nowoczesna łazienka z niezwykle oryginalnymi artystycznymi kaflami.

Aranżacja małej łazienki na parterze

Mieszkanie — mimo swojego metrażu — oferowało stosunkowo niewiele miejsca do przechowywania. Architekt Agnieszce Cupryś-Wilk udało się wykreować więcej takich przestrzeni. Wyzwaniem było uporządkowanie trudnych, nieregularnych skosów w sypialni, dzięki któremu udało się stworzyć małą garderobę z ascetyczną frontową płaszczyzną. Nowoczesny i klasyczny styl wnętrza wynikający w dużej mierze z estetyki zabudów przełamano, wprowadzając elementy „loftowe”. We wnętrzu pojawiła się ceglana ściana oraz lampy o przemysłowym charakterze.

Nowoczesny pokój ucznia

Aranżacja pokoju młodzieżowego

Nowoczesny pokój ucznia

Aranżacja pokoju młodzieżowego

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 29, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa podłogowa Trójnóg Sosnowy Kwitnące serca

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 5pł.

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Promocja

  Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

 • Lampa Sufitowa Fantasy 6pł.

 • Promocja

  Lampa wisząca Roma Mix

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray III

 • Lampa podłogowa Trójnóg Atramentowa moc