Start Arrow Budowa domuArrow Dwuwarstwowe ocieplanie wełną

Dwuwarstwowe ocieplanie wełną

Firma wykonawcza zaproponowała mi położenie wełny na dachu w dwóch warstwach, co podobno, zgodne jest z grubością określoną w projekcie. Dlaczego stosuje się takie rozwiązanie? Na wełnie będzie jeszcze folia izolacyjna. Czy jest ona montowana bezpośrednio na folii?

Na pytanie czytelnika odpowiadają eksperci firmy ISOVER:

Należy pamiętać, iż każdy centymetr więcej izolacji zmniejsza nam straty ciepła, a przez to wydatki poniesione na ogrzewanie domu. Izolacja dachu w systemie dwuwarstwowym powoduje zarówno lepsza izolacyjność termiczną dachu, jak i lepszą izolacyjność ogniową więźby dachowej. Dodatkowa warstwa ocieplenia montowana pomiędzy rusztem wsporczym w poprzek krokwi powoduje osłonięcie krokwi i zmniejszenie mostków termicznych.

(Membrana Isover)

(Membrana Dachowa ISOVER)

Stosowana folia paroizolacyjna powinna być ułożona na całej powierzchni dachu. Jest ona barierą dla pary wodnej powstającej zarówno przy wykonywaniem codziennych czynności domowych oraz wydzielanej przez ludzi, zwierzęta domowe i rośliny. Dzięki paroizolacji chronimy wełnę przed zawilgoceniem, a tym samym przed utratą własności termoizolacyjnych.

W przypadku folii paroprzepuszczalnej wysokiej klasy takich jak Draftex Plus, Membrana Dachowa ISOVER możliwe jest stykanie się z wełną. Folie te posiadają wysokie parametry paroprzepuszczalności i mogą dotykać wełny. Podobnie jest z paroizolacją Stopair. Jest to folia najwyższej klasy i skutecznie chroni przed wilgocią z wewnątrz pomieszczenia. Ona także może stykać się z materiałem termoizolacyjnym.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...