Start Arrow InstalacjeArrow Dyskretne instalacje łazienkowe

Dyskretne instalacje łazienkowe

Rury, przelewy, węże natryskowe nie są tym, czym chcielibyśmy się chwalić w naszej łazience. Ich cel jest prosty: mają być funkcjonalne i niezawodne, a przy tym jak najmniej rzucać się w oczy.

Pod umywalką i…

W nowoczesnych, eleganckich łazienkach zależy nam, aby wszystkie zbędne podłączenia oraz rury były niewidoczne. Dzięki systemom podtynkowym możemy ukryć rury sanitarne i grzewcze, spłuczkę ze stelażem WC, a nawet armaturę. Tym samym ograniczamy do minimum, widok wszystkich tych instalacji, które z jednej strony decydują o funkcjonalności naszej łazienki, z drugiej zaś nie koniecznie cieszą nasze oko.

Jednak nie wszystkie instalacje możemy schować w ścianie. Są takie jej elementy, do których musimy mieć łatwy i szybki dostęp. Tak jest między innym z rurą odpływu wody montowaną pod umywalką. Musi ona być idealnie dopasowana,  jednak z uwagi na różne odległości oraz często trudno dostępne przestrzenie pod umywalką nie jest to łatwe zadanie.

W przypadku nietypowego montażu warto zastosować rurę, która daje możliwość regulacji jej długości – mówi Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora na rynek polski produktów marki Silfra – Dzięki temu mamy możliwość dopasowania wymiarów instalacji do zastanych warunków.

…pod wanną

Wannę z reguły ustawia się w narożniku łazienki i obudowuje tyko dwa jej boki. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zapewnić dostęp do syfonu, by można go było w każdej chwili oczyścić czy wymienić. W takich przypadkach najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wstawienie w obudowę płytki maskującej z magnesami lub tak zwanych drzwiczek rewizyjnych.

Do odprowadzania wody z wanny służą połączone zestawy przelewowo-spustowe. Montowane są one tuż nad posadzką, pod przyborem sanitarnym w punkcie, gdzie panuje ograniczona ilość miejsca. Sam przelew z pokrętłem  umożliwia zamknięcie i otwarcie odpływu wody. W wannie widać jedynie jego obrotową końcówkę, całość jest schowana na zewnątrz i obudowana płytkami ceramicznymi.

(Follow me - Silfra)

Nowoczesne przelewy pozwalają również na większą swobodę podczas podłączania do podejścia kanalizacyjnego. Są w ofertach producentów i takie, które można bezpośrednio połączyć  z wężem natryskowym. Umożliwia to między innymi sprawne podnoszenie i opuszczanie automatycznego korka oraz powoduje łatwość w operowaniu samym wężem, gdyż posiada on funkcję automatycznego zwijania. Połączenie drenażu z przelewem daje również pewność, że pod wanną nie pojawi się groźna dla domowników wilgoć. Takie rozwiązanie pozwala również na spore oszczędności finansowe. Nie trzeba, bowiem kupować osobnej baterii z wylewką, wystarczy bateria wannowa, gdyż wanna napełnia się przez sam przelew, który to umożliwia. A to tylko jedna z możliwych kombinacji.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty