Start Arrow OgródArrow Dzika marchew. Poznaj jej właściwości…

Dzika marchew. Poznaj jej właściwości…

Dzika marchew to podgatunek marchwi, który występuje na suchych łąkach, przy miedzach i przydrożach. To roślina dwuletnia. Sprawdź, jak ją uprawiać i poznaj jej właściwości…

Dzika marchew kwitnie od czerwca do września. Kwiatostany tej rośliny zielnej mają postać dużych parasoli. Dzika marchew charakteryzuje się drobnymi, białymi kwiatami.  Ma gruby korzeń, podobny do marchwi ogrodowej. 

Uprawa dzikiej marchwi

Roślina ta doskonale rozwija się na glebach gliniasto-piaszczystych, o obojętnym odczynie. Źle znosi niedobór fosforu i potasu. Wysiewa się ją w maju lub w czerwcu wprost do gruntu. 

Dzika marchew jest odporna na choroby i rzadko bywa atakowana przez szkodniki. 

Właściwości dzikiej marchwi

Dzika marchew ma liczne właściwości lecznicze. Wykorzystywana jest w zielarstwie. Sok z korzenia dzikiej marchwi wspomaga odporność i doskonale przeciwdziała anemii. Ponadto roślina ta wspomaga pracę układu trawiennego i leczy zatrucia pokarmowe. Ma także działanie moczopędne, wzmacniające i poprawiające przemianę materii. To doskonały środek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwbakteryjny. Leczy także choroby kamicy nerkowej. Wydala sole mineralne z organizmu. Zmniejsza obrzęki ciała. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 1, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty