Start Arrow Wiadomości Arrow Efektywna praca w domu dzięki przeszkleniom marki Pilkington

Efektywna praca w domu dzięki przeszkleniom marki Pilkington

Pandemia nie zwalnia tempa. Praca zdalna, na jaką decyduje się wielu pracowników, za zgodą swoich pracodawców, jest wciąż popularnym trendem w obecnej sytuacji na rynku pracy. NSG Group, właściciel marki Pilkington, radzi, jak zapewnić sobie optymalne warunki pracy w domu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przeszkleń architektonicznych.

Praca zdalna, potocznie zwana „home office”, stała się ostatnio integralną częścią życia zawodowego wielu z nas. Nieodpowiednie miejsce do pracy może być powodem bólu kręgosłupa, zmęczenia oczu oraz innych schorzeń, które będą przeszkadzały w efektywnym wykonywaniu obowiązków. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaaranżowanie miejsca do pracy.

Oprócz wyboru odpowiedniego modelu biurka i krzesła ważne jest ustawienie ich w odpowiednim miejscu pomieszczenia w domu. Biurko wcale nie musi stać przy ścianie, dużo lepsze jest umieszczenie miejsca do pracy w pobliżu źródła naturalnego światła. Najlepiej ustawić je bokiem do okna – w przypadku osoby praworęcznej lewym bokiem, a leworęcznej prawym.

Dużą rolę w prawidłowej aranżacji tak przygotowanego miejsca do pracy odgrywa jakość przeszkleń zapewniających dostęp naturalnego światła. Odpowiadają one za ilość światła wpadającego do wnętrza, chronią przed utratą ciepła, mogą też zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczenia pod wpływem nasłonecznienia. Odpowiednie rozwiązania techniczne w tym zakresie oferuje szkło architektoniczne marki Pilkington.

Ciepło i jasno

Im bliżej naturalnego źródła światła, tym lepsze oświetlenie miejsca pracy. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że od okna będzie „podwiewać” zimno. Dlatego tak ważne jest stosowanie przeszkleń, które zapewniają odpowiednią izolację cieplną. „Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrej energooszczędności okna jest zastosowanie dwukomorowej szyby zespolonej, jak Pilkington Insulight™ Therm Triple, w której skład wchodzą dwie szyby z powłokami niskoemisyjnymi” – mówi Szymon Piróg, Kierownik Biura Doradztwa Technicznego w Pilkington Polska. „Nowoczesne szyby niskoemisyjne, takie jak np. Pilkington Optitherm™ S3, pozwalają uzyskać parametr U g na poziomie 0,5 W/m 2 K. Zastosowanie takich szyb zapewnia odpowiednie doświetlenie pomieszczenia przy zachowaniu dobrej izolacyjności cieplnej i ograniczonym zużyciu energii” – dodaje Szymon Piróg.

Szyby zespolone Pilkington Insulight™ Therm Triple mogą też być wyposażone w powłoki ograniczające przegrzewanie się pomieszczeń pod wpływem słońca.

Optymalna temperatura pracy

Stosowanie dużych przeszkleń wiąże się z ryzykiem przegrzewania pomieszczeń pod wpływem nasłonecznienia. Mimo że to ryzyko występuje przede wszystkim w miesiącach wakacyjnych, to często gorące dni pojawiają się także w maju i czerwcu, a także we wrześniu. Utrzymanie optymalnej temperatury w miejscu pracy podczas gorących dni jest jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Zbyt wysoka temperatura w mieszkaniu (powyżej 27°C) szybko męczy i obniża zdolność koncentracji. Jednoczesne uzyskanie wysokiej przepuszczalności światła i niskiej przepuszczalność energii słonecznej jest możliwe dzięki zastosowaniu przeszkleń przeciwsłonecznych. Takie właściwości uzyskuje się dzięki zastosowaniu szkła powlekanego Pilkington Suncool™, którego powłoka odbija nadmiar promieniowania słonecznego. Dodatkowo ma ono właściwości niskoemisyjne, czyli kieruje z powrotem do wnętrza promieniowanie długofalowe generowane przez systemy grzewcze, sztuczne oświetlenie i ciała użytkowników budynku, to z kolei zapewnia doskonałą izolację cieplną w okresie zimowym. Dla jeszcze lepszego doświetlenia wnętrz światłem dziennym powłoka szkła Pilkington Suncool™ może być nanoszona na superbezbarwne szkło Pilkington Optiwhite™.

Cisza sprzyja pracy

W domach położonych przy ruchliwych ulicach, czy w pobliżu lotniska, koncentrację na pracy może utrudniać hałas. W takich lokalizacjach warto zastosować szkło dźwiękochłonne Pilkington Optiphon™, które zagwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną. To, w jakim stopniu okno będzie odgradzało mieszkańców od hałasu z zewnątrz, zależy od jego współczynnika izolacyjności akustycznej R w . Szkło dźwiękochłonne Pilkington Optiphon™ to szkło laminowane, wykorzystujące specjalną folię akustyczną o minimalnej grubości wynoszącej 0,76 mm. Zapewnia ono redukcję hałasu, a jednocześnie wysoką przepuszczalność światła i bezpieczeństwo. Dzięki folii pojedyncza szyba laminowana tłumi hałas w szerokim zakresie częstotliwości, a im grubsze jest szkło i folia, tym wyższa izolacyjność dźwiękowa. Dzięki rozwiązaniom marki Pilkington praca zdalna przy biurku ustawionym pod oknem będzie przebiegać w pełnym świetle, ciszy i cieple. Sprzyja to koncentracji i osiąganiu lepszych wyników pracy. Warto więc zadbać o dobór odpowiednich przeszkleń w naszych domach.

O firmie:

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Obecnie, NSG Group prowadzi działalność produkcyjną na całym świecie i prowadzi sprzedaż w ponad 100 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2020 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,60 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 38% zrealizowano w Europie, 28% w Azji, łącznie z Japonią i 27% w obu Amerykach.

Pilkington

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: mała architektura, taras i ogród zimowy