Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Egzotyczna deska tarasowa

Egzotyczna deska tarasowa

W projekcie domu mam drewniany taras. Jakie drewno jest najlepsze?

Czytelnikowi radzi ekspert z firmy Serwis Parkiet:

Tarasy drewniane to ostatnio bardzo popularne rozwiązania. Lekka konstrukcja, prawdziwe, ciepłe i przyjemne drewno pod stopami, wyjątkowa wytrzymałość, łatwa konserwacja i ewentualna naprawa to niewątpliwie wielkie zalety tarasów drewnianych. Najczęściej wykonywane są ze specjalnych gatunków drzew egzotycznych np.massaranduba, bankirai, ipe, teak szczególnie odpornych na działanie wilgoci i korozji biologicznej.

Tarasy drewniane występują w postaci desek o różnych długościach układanych na legarach, względnie w postaci płytek mocowanych do plastykowych podkładów i układanych na stałych, stabilnych podłożach. Balkony, ścieżki w ogrodach, trapy, pomosty, tarasy, obrzeża basenów wykonane z tych elementów i zabezpieczone odpowiednimi olejami potrafią cieszyć swym pięknem.
Polecam kombinację dwóch rodzajów płytek tarasowych z drewna Ipe i Lapacho.

(Ipe/Lapacho - drewno na tarasie)

(Ipe/Lapacho - drewno na tarasie)

Ipe – Diamentowy orzech. Drewno o naturalnej, głębokiej barwie od oliwkowo-brązowej do czarno-brązowej, często z jaśniejszymi lub ciemniejszymi smugami. Lapacho często przyjmuje także odcień ciemnoczerwony, niespotykany w drewnie drzew ze strefy umiarkowanej. Twardość tego drewna, jak i stabilność, jest wyjątkowo wysoka, co jest szczególnie cenną właściwością przy wykorzystaniu na materiały podłogowe. Ponadto jest bardzo odporne na atak przez grzyby i owady. Wykazuje również niezwykłą odporność ogniową.System płytek tarasowych z drewna Ipe/Lapacho daje szeroką paletę możliwości zastosowania.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty