Start Arrow OgródArrow Egzotyczne palmy do małego mieszkania. Odmiany i pielęgnacja…

Egzotyczne palmy do małego mieszkania. Odmiany i pielęgnacja…

Egzotyczne palmy kojarzą nam się z latem i z pewnością poprawiają nam humor. Sprawdź, które odmiany idealnie sprawdzą się w małym mieszkaniu i zainspiruj się!

Uprawa i pielęgnacja palm w mieszkaniu 

W sprzedaży dostępne są liczne odmiany palm, których wysokość nie przekracza 1,5 m. Rośliny te zmieszczą się w małym mieszkaniu. Aby pięknie kwitły, należy zapewnić im specjalne podłoże do palm, które jest przepuszczalne i lekko kwaśne bądź obojętne. Należy przesadzać je raz na 4 lata, a wiosną warto je zasilić nawozem do palm.

Najpopularniejsze odmiany palm do małego mieszkania 

Nolina wygięta 

Osiąga wysokość 70-90 cm i bardzo wolno rośnie. Wymaga dużej ilości światła, ale w czasie upałów nie powinna stać w pełnym słońcu. Latem podlewamy ją regularnie. Jej podłoże powinno być stale wilgotne. Zimą czynność tę wykonujemy, gdy ziemia jest sucha. 

Sagowiec 

Dorasta do 1,5 m wysokości. Rośnie wolno. Lubi dużo słońca i dobrze znosi upały. Jest odporny na przesuszenie. 

Palma hawajska 

Osiąga wysokość 1 m. Lubi temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza (także zimą) i słoneczne stanowisko. Podłoże palmy hawajskiej powinno być stale wilgotne. Ważne jest także regularne zraszanie rośliny. Często zakwita – ma kremowe kwiaty, o słodkim zapachu. 

Areka 

Dorasta do 1,2 m wysokości. Lubi wilgotne pomieszczenia, obfite podlewanie i częste zraszanie liści. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Zimą potrzebuje sporo słońca, ale woli chłodniejsze pomieszczenia. 

Chamedora 

Po wielu latach może osiągać 1,5 m wysokości. Najlepiej rozwija się w półcieniu. Pełne słońce jej szkodzi. Wymaga stale wilgotnego podłoża. Znakomicie czuje się na parapecie w łazience. Dobrze rośnie w temperaturze około 20 stopni Celsjusza (zimą należy zapewnić jej niższą temperaturę).

Karłatka niska 

Dorasta do 1,2 m wysokości. Pień rozgałęzia się przy ziemi. Roślina ta lubi słońce i półcień. Należy podlewać ją rzadko, ale obficie. Idealnie sprawdzi się na balkonie, bowiem jest odporna na upały (powyżej 30 stopni Celsjusza) oraz mróz (nawet do -10 stopni Celsjusza). 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 21, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty