Start Arrow Wiadomości Arrow Ekologia i design idą w parze – premiera nowości marki Profim

Ekologia i design idą w parze – premiera nowości marki Profim

21 kwietnia w Showroomie Flokk na warszawskim Mokotowie odbyła się premiera wyjątkowego produktu. O nowości marki Profim – krześle Normo – miała okazję opowiedzieć autorka projektu, tworząca w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej, designerka Maja Ganszyniec. 

Idea zrównoważonego rozwoju coraz wyraźniej przebija się do świadomości zarówno konsumentów, jak i producentów. Nie od dziś znana jest jednak markom Flokk oraz Profim, które od lat kładą nacisk na odpowiedzialną produkcję mebli.

W duchu tej misji powstała nowość Profim – krzesło Normo, stworzone w duchu cyrkularnej produkcji. Media i przybyli architekci celebrowali premierę w Showroomie Flokk na warszawskim Mokotowie, miejscu zaprojektowanym przez poznańską pracownię mode:lina™. O nowym produkcie opowiadała Maja Ganszyniec, projektantka łącząca w swojej praktyce design z odpowiedzialnością.

– Normo to nowa norma projektowania i wytwarzania mebli. Krzesło skonstruowane jest z minimalnej liczby komponentów – nie używamy w nim kleju ani zszywek, tak aby po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło móc rozłożyć na części pierwsze, rozdzielić poszczególne materiały i poddać recyklingowi aż w 94%. To nie tylko puste słowa i odpowiednie certyfikaty. Staramy się proponować realne zmiany, a Normo jest „najbardziej zielonym krzesłem na rynku”. – wyjaśnia projektantka. 

Personalizacja na wysokim poziomie 

Ekologia to nie jedyna zaleta nowego projektu. Kolekcja Normo ma aż 12 konfiguracji – cztery podstawy i trzy warianty oparcia można swobodnie łączyć ze sobą w zależności od potrzeb. Z myślą o pełnej personalizacji stworzono również unikalną paletę kolorystyczną. 

– Nawet najpiękniejszy mebel nie sprosta swojemu zadaniu, jeśli nie będzie wygodny i uniwersalny. Dzięki wielu konfiguracjom, Normo można całkowicie dostosować nie tylko do przestrzeni, ale także do własnych potrzeb. Stabilna konstrukcja zapewnia pełen komfort, a nieco szersze siedzisko będzie odpowiadało osobom o różnych posturach – dodaje Magdalena Borowiec, Dyrektorka Marketingu marki Profim.

Smaki inspirowane produktem

Po zakończonej prezentacji, na gości czekał wyjątkowy poczęstunek przygotowany przez absolwentkę Wydziału Form Przemysłowych Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – Martę Wajdę z Gado Catering. Potrawy inspirowane były barwami tapicerki krzeseł Normo – m.in. zielenią, kością słoniową oraz magentą.

Profim

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 27, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm