Start Arrow Wiadomości Arrow Ekologia to podstawa, czyli nawierzchnie przyjazne środowisku

Ekologia to podstawa, czyli nawierzchnie przyjazne środowisku

Świadome i odpowiedzialne kształtowanie przestrzeni wokół domu wymaga rozważnego wyboru materiałów wykończeniowych. Nie chodzi tylko o ich estetykę, trwałość i funkcjonalność, ale również o aspekty proekologiczne. Wszyscy, którym zależy na stworzeniu na własnej posesji nawierzchni maksymalnie przyjaznej środowisku naturalnemu, powinni sięgnąć po płyty Stream Line lub kostki Iberia i Cadena ECO firmy Libet.

Moda na ekologię trwa w najlepsze i obejmuje kolejne dziedziny naszego życia, w tym budownictwo i aranżację przestrzeni. Wiele wskazuje na to, że wybór materiałów przyjaznych środowisku to jednak nie tylko podążanie za chwilowym trendem, lecz krok ku trwałej zmianie nawyków Polaków. Doskonale widać to na terenie wielu posesji, gdzie coraz częściej spotkać można rozwiązania w stylu eko, w tym także przyjazne naturze nawierzchnie. W kreowaniu tego typu przestrzeni nieocenione są betonowe wyroby firmy Libet, np. płyty Stream Line, kostki Iberia lub Cadena ECO – co istotne, te ostatnie poszczycić się mogą certyfikatem Instytutu Ochrony Środowiska. Decydując się na wykorzystanie kostek z tych serii można uzyskać od ok. 6 do aż 36% powierzchni biologicznie czynnej, czyli pozwalającej na swobodny odpływ wody do gruntu. Wolne miejsca pomiędzy poszczególnymi elementami można natomiast dowolnie wypełnić trawą, otoczakami czy grysem lub piaskiem. Niezwykle istotne jest, że eko kostki firmy Libet są przyjazne i bezpieczne dla natury zarówno na etapie produkcji, jak i w trakcie użytkowania, a do tego wytrzymałością, funkcjonalnością oraz trwałością dorównują tradycyjnym odpowiednikom. Z powodzeniem można je układać zarówno na terenie ogrodu czy tarasu, jak i w bardziej wymagających miejscach: na podjazdach do garażu lub parkingach.

Pochwała natury

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że przestrzeń wokół domu musi być wizualnie dopasowana do gustu mieszkańców i stylistyki otoczenia. Wybór produktów firmy Libet to gwarancja, że całość będzie nie tylko przyjazna środowisku, ale i niezwykle estetyczna. Planując ułożenie nawierzchni eko warto szczególną uwagę poświęcić płytom Stream Line z linii Libet Decco Monocolor, które wyróżniają się niezwykle oryginalnym designem. Inspiracją do ich stworzenia była linia meandrującej rzeki, stąd też cechują się one delikatnym, opływowym kształtem i ażurową konstrukcją. Elementy Stream Line dostępne są w kolorze antracytowym, dzięki czemu doskonale komponują się z naturalną zielenią trawy czy bielą otoczaków. Druga z propozycji firmy Libet, która idealnie wpisze się w potrzeby miłośników ekologicznych rozwiązań to Cadena ECO. W skład tej linii wchodzą cztery różne elementy (dwa pełne i dwa ażurowe), doskonale się uzupełniające i wspólnie tworzące harmonijną całość. Kostki Cadena ECO z linii Libet Decco Monocolor oraz Libet Classic wyróżnia innowacyjny, organiczny kształt, który pozwala na układanie z nich luźnych nieregularnych ścieżek, a także bardziej zwartych kompozycji. Z myślą o spełnieniu ekologicznych standardów stworzono także Iberię w kolorze antracytowym  (linia Libet Decco Monocolor). Ta niepozorna, betonowa kostka przypomina wyglądem podkowę, przez co daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. W zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji można ułożyć ją tak, by uzyskać od kilku do aż kilkudziesięciu procent powierzchni biologicznie czynnej. Dzięki temu Iberia może śmiało poszczycić się mianem produktu maksymalnie przyjaznego środowisku.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl, a po więcej inspiracji zapraszamy na bloga: www.natarasie.com.

Płyta nawierzchniowa Stream Line z linii Libet Decco Monocolor, kolor antracytowy
Wymiary: 32,7×54,7×10 cm
Cena brutto: 17,22 zł/szt.

Kostka Iberia z linii Libet Decco Monocolor, kolor antracytowy
Wymiary: 20x30x10x8 cm
Cena brutto: 2,71 zł/szt.

Kostki Cadena ECO z linii Libet Decco Monocolor, kolor antracytowy
Wymiary: 17,5×53,1×8 cm
Cena brutto: 8,24 zł/szt.
Wymiary: 17,5×17,5×8 cm
Cena brutto: 2,83 zł/szt.
Wymiary: 17,5×53,1×12 cm (ażur)
Cena brutto: 9,35 zł/szt.
Wymiary: 17,5×17,5×12 cm
Cena brutto: 3,08 zł/szt.

Koski Cadena ECO z linii Libet Classic, kolor szary
Wymiary: 17,5×53,1×8 cm
Cena brutto: 7,01 zł/szt.
Wymiary: 17,5×17,5×8 cm
Cena brutto: 2,34 zł/szt.
Wymiary: 17,5×53,1×12 cm (ażur)
Cena brutto: 8,12 zł/szt.
Wymiary: 17,5×17,5×12 cm
Cena brutto: 2,71 zł/szt.

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.
Powstańców Śląskich 5
53-332 Wrocław
Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381
www.libet.pl
https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 9, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

GregXI Odpowiedz 2016-02-08 13:19:23

Nawierzchni przyjaznych środowisku (biologicznie czynnych) jest sporo. Można je nawet wykonać z … tradycyjnej kostki. buszrem.pl/content/135/PLYTY_AZUROWE.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED