Start Arrow OgródArrow Ekskluzywne komplety ogrodowe

Ekskluzywne komplety ogrodowe

Kupno kompletu ogrodowego to pełna wygoda – nie musimy dobierać poszczególnych mebli osobno. Tym samym eliminujemy ewentualność, że nie będą one do siebie pasowały. Często przy zakupie kierujemy się głównie względami praktycznymi – wybieramy meble najlżejsze i najbardziej uniwersalne. Jest to oczywiście dobre podejście, warto jednak zadbać również o to, aby były eleganckie.

Przyjęcia w ogrodzie cieszą się niesłabnącą popularnością. O ile można sobie jeszcze wyobrazić grilla odbywającego się w towarzystwie plastikowych mebli, o tyle bardziej przy bardziej oficjalnych okazjach jest to niedopuszczalne. Na szczęście producenci zadbali o to, abyśmy mogli dobrać meble ogrodowe w bardziej eleganckim stylu.

Komplet ogrodowy z aluminium

Aluminium kojarzy się wielu z nas z nieco „zimnym” materiałem. Warto się jednak do niego przekonać, gdyż meble wykonane z aluminium wbrew pozorom mają duszę. Szczególnie ciekawie wyglądają meble o „ażurowej” strukturze, z dobranymi do nich poduszkami w jasnym kolorze. Wybierając komplet, warto zwrócić uwagę na to, czy producent oferuje dodatkowo parasol ogrodowy i podstawę pod niego. Świetnie uzupełnią one bowiem ten zestaw.

(Bardzo elegancki kolet wkonany z alumium, fot. S-Bud)

Drewniany komplet ogrodowy

Meble drewniane są jednym z najczęściej pojawiających się elementów wyposażenia ogrodów. Obecnie na rynku dostępne są zarówno bardzo proste drewniane komplety ogrodowe, jak i bardziej wyszukane. Jeśli zależy nam na eleganckim efekcie, powinniśmy dobrać do nich poduszki. Idealnie pasować będą pokrycia w jasnym kolorze.

(Białe poduszki uzupełnią drewniane meble, fot. Haste Garden)

Warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z jakiego wykonany jest nasz komplet mebli. Szczególnie wytrzymałym materiałem jest drewno akacjowe. Kolejną kwestią, jakiej nie powinniśmy lekceważyć jest to, czy pokrowce na poduszki można ściągać do prania. Jeżeli nie ma takiej możliwości, wówczas nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

(Poduszki na meble - ozdoba i komfort, fot. Haste Garden)

Oczywiście, nie oznacza to, że urządzanie przyjęcia w ogrodzie musi wiązać się z zakupem nowych mebli. Odpowiednia aranżacja stołu odmieni nawet najprostszy komplet ogrodowy. Dodatek świeżych kwiatów i ładne poduszki to dodatki, które świetnie wpłyną na atmosferę przyjęcia w ogrodzie.

(Odpowiednia aranżacja wzbogaci każdy komplet, fot. Haste Garden)

Rzecz jasna, aby komplety ogrodowe długo cieszyły nasze oczy, należy o nie odpowiednio dbać. W wypadku mebli drewnianych oznacza to impregnację, zaś meble z aluminium powinny być odpowiednio (na przykład poprzez anodowanie) zabezpieczone przed rdzą.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty