Start Arrow Wiadomości Arrow Ekspert radzi: Jak usuwać zabrudzenia z kostki brukowej?

Ekspert radzi: Jak usuwać zabrudzenia z kostki brukowej?

Kostka brukowa to jeden z popularniejszych materiałów nawierzchniowych. Jej elegancki wygląd, wysoka funkcjonalność i duża trwałość sprawiają, że układana jest zarówno na prywatnych posesjach, jak i w przestrzeni publicznej. Aby jednak bruk przez lata rzeczywiście prezentował się nienagannie, musi być odpowiednio pielęgnowany. Ekspert firmy Libet wyjaśnia, jak dbać o kostkę brukową oraz w jaki sposób usuwać z niej zabrudzenia.

fot. Libet

fot. Libet

Nawierzchnia ułożona z kostki brukowej to rozwiązanie niezwykle przyjazne użytkownikom. Tego typu przestrzeń nie wymaga bowiem specjalnych zabiegów konserwacyjnych czy też żmudnej pielęgnacji. Regularne zamiatanie i mycie powierzchni bruku zwykłą wodą najczęściej wystarcza, by prezentował się on doskonale. Niestety zdarzają się sytuacje, gdy nawet na najbardziej zadbanej nawierzchni pojawi się nieestetyczna plama z tłuszczu, soku czy kawy lub też swoje piętno odciśnie na niej zalegający śnieg albo stojąca woda. Jak usunąć takie zabrudzenia nie szkodząc jednocześnie samej kostce? Przede wszystkim trzeba działać szybko i stosować naturalne środki, pozbawione niepotrzebnych chemikaliów.

Najprostszym sposobem na pozbycie się plam z betonowej nawierzchni jest skorzystanie z dwóch produktów, które każdy ma w domu: wody i płynu do mycia naczyń. Wystarczy zmieszać wodę oraz płyn w stosunku 3:1 i taki preparat nanieść na zabrudzenie przy użyciu miękkiej gąbki. Po godzinie należy zmyć miksturę, a w razie konieczności – czynność powtórzyć – wyjaśnia Kamil Drewczyński, ekspert firmy Libet. – Warto pamiętać, że trwałe plamy zwykle powstają wtedy, gdy rozlane płyny nie są uprzątnięte od razu i powoli wsiąkają w beton. W przypadku soku, herbaty czy też oleju silnikowego trzeba zatem działać od razu i jak najszybciej oczyścić nawierzchnię. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z myjki ciśnieniowej z końcówką rotacyjną, która znacznie ułatwi pracę i doskonale upora się z różnymi osadami. Musimy tu jedynie uważać, aby nie wymyć spoin między kostkami czy płytami, a gdy tak się stanie od razu uzupełnić fugi – mówi specjalista firmy Libet.

Ekspert podkreśla również, że duże znaczenie dla wyglądu nawierzchni i utrzymania jej w czystości ma wybór odpowiedniego materiału. – Wysokiej klasy wyroby betonowe już na etapie produkcji poddawane są specjalnym procesom, które utrudniają powstawanie plam i trwałych zabrudzeń. Doskonale udowadniają to kostki firmy Libet z systemem ALS (Anti Liquid System). Wybierając produkty zabezpieczone przed szkodliwym działaniem mrozu, wody i zabrudzeniami nie należy jednak zapominać, że nawet one powinny być regularnie zamiatane, oczyszczane z zalegających liści, soli czy gromadzącego się śniegu – dodaje Kamil Drewczyński.

Systematyczna pielęgnacja i szybkie usuwanie pojawiających się plam to niezawodne sposoby na uniknięcie brzydkich przebarwień na nawierzchni ułożonej z kostki brukowej czy płyt. Do walki z zabrudzeniami nie trzeba zatem wybierać mocnych środków chemicznych, drucianych szczotek czy też ciężkiego sprzętu. Co więcej, sięgnięcie po taki „arsenał” może przynieść odwrotne skutki i niekorzystnie odbić się na wyglądzie bruku. W celu dodatkowej ochrony powierzchnie można także zaimpregnować.

Więcej porad ekspertów a także informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl

O firmie

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.
Powstańców Śląskich 5
53-332 Wrocław
Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381
www.libet.pl
https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 20, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród