Start Arrow Budowa domuArrow Ekspert radzi – kosztorys dachu

Ekspert radzi – kosztorys dachu

Zabieram się za budowę domu. Mam już projekt budynku i obecnie chciałbym dokonać kosztorysu dachu. Do kogo powinienem się udać i na co zwrócić uwagę? – pyta Czytelnik.

Sporządzenie kosztorysu dachu to istotny element budowy każdego domu.

dachowkiKoszty związane z wykonaniem pokrycia dachowego mogą bowiem wpływać na realizację kolejnych etapów budowy. Dlatego warto wcześniej dokonać analizy, aby nie dać się zaskoczyć i móc dobrze zaplanować dalsze prace. Aby dokonać analizy kosztów związanych z przykryciem dachu, najlepiej udać się do firmy handlowej oferującej pokrycia oraz akcesoria dachowe znanych producentów – twierdzi Mariusz Piszczek – ekspert marki RuppCeramika. – Do wykonania całościowego kosztorysu potrzebny jest rzut dachu, jednak najlepiej mieć ze sobą cały projekt, w którym zawarte są wymiary połaci dachowych oraz wszelkie informacje konstrukcyjne, potrzebne do dokonania obliczeń.

W posiadanym projekcie zwykle jest określony rodzaj pokrycia, kolor oraz model dachówki. Po konsultacji z autorem projektu możliwe jest jednak dostosowanie projektu do własnych oczekiwań. Pełny kosztorys materiałowy, oprócz dachówek, powinien zawierać również akcesoria dachowe, które są nieodzownym elementem każdego dachu. Pamiętajmy, aby stosować tylko oryginalne akcesoria dachowe, znanych producentów, jak np. Braas czy RuppCeramika. Tańsze „zamienniki”, mające gorsze parametry techniczne, mogą istotnie wpłynąć na trwałość naszego pokrycia oraz jego prawidłowe funkcjonowanie (wentylacja, szczelność, itp.).

Krzysztofa Kalita – ekspert marki Braas – mówi: – Inwestor, który zgłosi się do dobrej firmy handlowej szybko uzyska pełną specyfikację oraz informacje dotyczące kosztu zakupu materiałów potrzebnych do wykonania zaprojektowanego dachu. Solidną firmę handlową wskaże nam producent takich marek jak Braas czy RuppCeramika lub jego doradcy techniczno-handlowi. Jeżeli dana firma zajmuje się również wykonawstwem przedstawi nam ponadto kosztorys robocizny. Jeżeli nie świadczy usług wykonawczych powinna przekazać kontakt do współpracujących z nią ekip dekarskich. W przypadku wymiany starego pokrycia na nowe na istniejącym budynku, firma dekarska po obejrzeniu obiektu określi, jakie elementy należy wymienić oraz dokona kalkulacji kosztów robocizny.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty