Start Arrow InstalacjeArrow Ekspert radzi – świetlówki kompaktowe

Ekspert radzi – świetlówki kompaktowe

Użytkownik naszego portalu społecznościowego został zmuszony do całkowitej wymiany sieci elektrycznej, ze względu na awarię wywołaną złą instalacją.

Mieszkam w bloku wybudowanym w latach 60-tych (mieszkanie ma 56 m2 powierzchni). Teraz, chcąc zrobić wszystko jak najlepiej, myślałem o zamontowaniu w domu świetlówek kompaktowych. Czytałem, że są niezwykle ekonomiczne. Są jednak także kosztownym przedsięwzięciem… Czy będzie to opłacalny zakup? – zastanawia się pan Rafał.

Magdalena Bogusz – Marketing Manager firmy OSRAM:

– Montaż świetlówek to z pewnością dobry wybór i to z co najmniej kilku powodów. Jednym z nich jest wymiar ekonomiczny, o którym Pan wspomniał. Nowoczesne źródła światła, pozwalają zaoszczędzić aż do 80% energii, co sprawia że możemy cieszyć się niższymi rachunkami.

(rys.OSRAM)

(rys.OSRAM)

Wielu konsumentów  dokonując wyboru produktu w dużym stopniu kieruje się ceną. Tradycyjna żarówka, co prawda jest tańsza od świetlówki, jednak należy pamiętać że oszczędność przy zakupie jest zyskiem jedynie pozornym. Dlaczego tak się dzieje? Żarówka jest prawdziwym pożeraczem prądu. Jedynie 5% wytwarzanej przez nią energii wykorzystywane  jest do wytworzenia światła. Pozostałe 95% zwykłe żarówki zamieniają na niepotrzebne ciepło. Dlatego nieefektywną przestarzałą technologię warto zastąpić nowoczesnymi rozwiązaniami.

Ile dzięki temu można zaoszczędzić? Zastępując cztery  żarówki  60W w żyrandolu na przykład świetlówką OSRAM DULUXSTAR Mini Globe 11 W, przy zużyciu  1000 godzin energii rocznie zaoszczędzimy 84,28 PLN.

Proszę pamiętać że to obliczenia jedynie dla jednego źródła światła. Zysk mnoży się kiedy źródeł światła jest więcej. Taka wymiana każdego roku pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dzieje się tak również dlatego, że  sprzęt oświetleniowy nowej generacji odznacza się zdecydowanie lepszymi parametrami jakościowymi niż tradycyjne żarówki. Dla porównania – trwałość  świetlówek kompaktowych firmy OSRAM wynosi od 8 do 20 lat  inwestujemy zatem w jedno oświetlenie, które będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty