Start Arrow Budowa domuArrow Ekspert radzi – wybieramy klamkę

Ekspert radzi – wybieramy klamkę

Klamka jest tym elementem wyposażenia mieszkania, z którym mamy do czynienia na samym wejściu. Można zatem powiedzieć, że ma znaczny wpływ na to, jakie będzie pierwsze wrażenie odnośnie odwiedzanego miejsca. Jak wybrać taką, by była nie tylko estetyczna, ale również solidna?

Ewa Olszewska, projektantka wnętrz

Klamki, oprócz funkcji praktycznej, spełniają również funkcję dekoracyjną. Dlatego dopasowanie ich do drzwi oraz do wnętrza, w którym się pokażą, musi być przemyślane. Nie możemy traktować klamki jako samodzielnie funkcjonującego elementu, który wybieramy tylko dlatego, że sam w sobie nam się podoba. Musi on współgrać z otoczeniem. Stojąc przed wyborem modelu klamki musimy wziąć pod uwagę grubość drzwi, materiał z jakiego są wykonane oraz kolor. Warto trzymać się zasady, że im większe i grubsze drzwi tym masywniejsza klamka.

Marek Kapica, ekspert z firmy z Invado

Kiedy wiemy już dokładnie jak powinna wyglądać klamka, której szukamy, zwróćmy uwagę na solidność jej konstrukcji i wygodę użytkowania. Powinna być trwała. Zależy to przede wszystkim od wytrzymałości części mechanicznych, ale również od odporności materiału, z którego klamka została wykonana. Zwracamy na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, że będzie zamontowana w drzwiach, które często są otwierane i zamykane, a więc najbardziej narażone na uszkodzenia powstałe w wyniku codziennego użytkowania.

Przed zakupem warto wziąć wybraną przez nas klamkę do ręki. Upewnimy się w ten sposób czy jest wygodna. Musimy tu pamiętać o wszystkich mieszkańcach domu. Dobrze jeśli kształt klamki idealnie pasuje do ręki, zarówno dorosłego, jak i dziecka. Klamki sprzedawane są oddzielnie od drzwi. Należy o tym pamiętać podczas zakupów i postarać się wykorzystać jak najlepiej możliwość wyboru odpowiedniego modelu i koloru. Tylko w ten sposób osiągniemy zamierzony efekt aranżacyjny.

(Invado-Agueda)

(Invado-Agueda)

(Invado-Apollo)

(Invado-Apollo)

(Invado-Faro)

(Invado-Faro)

(Invado-Lizbona)

(Invado-Lizbona)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

  • Lampa satynowa Fiona Czarna-Juta Boho 50cm

  • Promocja

    Lampa wisząca dzwoneczki Chmurki Pink + 3 żar...

  • Lampa podłogowa nowoczesna BOHO Black 1pł. ra...

  • Ścierka do mycia okien 35x35

  • Kinkiet Lagos Black TK Lighting

  • Lampa sufitowa Plafon CLEO 400 120W Czarny E27

  • Lampka stołowa drewniana - Elegant