Start Arrow OgródArrow Eleganckie panele ogrodzeniowe

Eleganckie panele ogrodzeniowe

Płoty sztachetowe i płoty z surowych desek są pełne uroku i stylowe. Często zdarza się jednak, że nie pasują one do stylu naszego domu, ogrodu lub po prostu nam się nie podobają. Czy jest w takim razie dla nich jakaś alternatywa?

Jednym z pomysłów są drewniane panele ogrodzeniowe w nowoczesnym stylu. Jest to eleganckie rozwiązanie, charakteryzujące się zarazem stosunkowo niską ceną. Możemy wybrać spośród wielu wzorów. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy klasycznych, jak i nieco bardziej awangardowych form.

Panel ogrodzeniowy – kratka

forma ogrodzenia dobrze się sprawdza, jeśli nasze domy jednorodzinne mają klasyczną formę. Ogólne aranżacje ogrodów i tarasów warto wtedy również połączyć w harmonijną całość z ogrodzeniem.

(Klasyczny panel w formie kratki, fot. Juro-Trans)

Ich dodatkową zaletą jest fakt, że ze względu na swoją „ażurową” formę niekoniecznie muszą stanowić ogrodzenie zewnętrzne. Mogą stanowić rolę symbolicznego ogrodzenia jednej części ogrodu od drugiej, lub po prostu dekorację. Zapewniają bowiem pełną widoczność.

(Panel może służyć jako dekoracja, fot. Juro-Trans)

Panele pełne

Miłośnicy tradycji mogą wybrać formę pośrednią pomiędzy klasycznym płotem sztachetowym, a nowoczesnym panelem. Jest nią panel stylizowany na tradycyjny płot ogrodowy. Ten typ paneli składa się z desek o zaokrąglonych szczytach. Deski są połączone ze sobą w sposób zwarty, inaczej niż w klasycznym ogrodzeniu sztachetowym. Dla wzmocnienia konstrukcji deski połączone są ze sobą ryglami.

(Panele mogą imitować tradycyjne ogrodzenie, fot. S-Bud)

Jeśli preferujemy panele pełne, powinniśmy pamiętać, że mogą one wyglądać trochę „ciężko”. Mogą dawać nieprzyjemne wrażenie, że ogród otoczony jest ścianami niczym forteca. Dobrze zatem wybierać nie do końca zwarte formy, aby dodać im nieco lekkości. Dobrym rozwiązaniem może być panel pełny zwieńczony na górze kratką. Lekkości ogrodzeniu może dodać też odpowiednie zakończenie. Dobrze wyglądają wprowadzone w tym miejscu skośne linie, razem z ułożoną pod skosem kratką.

(Pełny panel wykończony kratką, fot. S-Bud)

„Prześwity” w naszych panelach nie muszą mieć koniecznie kształtu klasycznej kraty. Ciekawie prezentuje się ogrodzenie ze stylizowanymi otworami w formie promieni słonecznych.

(Otwory w panelach mogą mieć różne kształty, fot. S-Bud)

Możemy też wybrać panele pełne z półokrągłymi, ażurowymi zakończeniami. W ten sposób połączymy ciekawy wygląd i tradycyjne wzornictwo z pełną ochroną naszej prywatności.

(Ażurowe wykończenie dodaje lekkości, fot. S-Bud)

Najpopularniejsze kolory paneli ogrodowych to bardzo jasny brąz i miodowo-brązowy. Oczywiście nie należy też zapomnieć o kwestii odpowiedniej impregnacji, jak w wypadku każdego drewnianego asortymentu ogrodowego.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED