Start Arrow InstalacjeArrow Elektryczne grzejniki konwektorowe: ogrzewanie jesienią

Elektryczne grzejniki konwektorowe: ogrzewanie jesienią

Wrzesień to czas, kiedy wieczory robią się już chłodne, a wyłączone centralne ogrzewanie nie ułatwia miłego spędzania czasu we własnych czterech kątach. Zanim sezon grzewczy się rozpocznie, szukamy alternatywnych rozwiązań, dzięki którym dogrzejemy chłodne o tej porze wnętrza. Pomysłem może być ogrzewanie elektryczne.

Jednym z urządzeń elektrycznych, które w okresie przejściowym pomoże nam osiągnąć optymalny klimat w pomieszczeniu, jest konwektor elektryczny.

Grzejniki konwektorowe również mogą być przenośne lub do stałego zamontowana na ścianie. Elektryczny grzejnik konwektorowy wyposażony jest w termostat, który umożliwia ustawienie żądanej temperatury w pomieszczeniu. Nowoczesne klimakonwektory nie tylko ogrzewają pomieszczenie, ale latem – również chłodzą, nawiewając do wnętrza przyjemnie chłodne powietrze.

(Klimakonwektory to rozwiązanie technologiczne, które zapewnia system grzewczy oraz jednocześnie klimatyzacyjny. fot. Fabryka Pomp Ciepła NTS-Energy sp. z o.o.)

Konwektory ciepła ogrzewają otaczające je powietrze. W wyniku przemieszczania się mas powietrza w pomieszczeniu, ciepłe powietrze unosi się ku górze, na dole zaś napływa cięższe powietrze zimne. Zjawisko to, zwane cyrkulacją, umożliwia szybkie ogrzanie pomieszczenia.

Konwektory służą do dogrzewania w okresach przejściowych – wiosna, jesień, a nie do ogrzewania pomieszczeń całodobowo. Bardziej energooszczędnym i komfortowym rozwiązaniem na stałe, są akumulacyjne piece elektryczne.

(fot. Atlantic Polska)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 29, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black