Start Arrow InstalacjeArrow Elektryczny ogrzewacz – bezpieczne ogrzewanie

Elektryczny ogrzewacz – bezpieczne ogrzewanie

W okresie jesiennym wielu właścicieli mieszkań decyduje się na wymianę okien i drzwi na bardzo szczelne. Jednak niewiele osób pamięta o tym, że przy instalacji gazowej musi być zachowana odpowiednia wentylacja.

Elektryczny ogrzewacz kanałowy (np. firmy Elektrotermia) jest grzejnikiem konwencyjnym podgrzewającym w ramach potrzeb napływające świeże powietrze z zewnątrz. Powietrze przedostaje się do pomieszczenia na wskutek istnienia różnicy ciśnień. W przypadku zainstalowania szczelnej stolarki okiennej i drzwiowej należy przewidzieć dodatkowe napływy powietrza z zewnątrz budynku. Prawidłowo działające i drożne przewody kominowe wentylacji grawitacyjnej wywiewnej zapewniają odpowiednią wymianę powietrza w mieszkaniach, lepszy komfort życia oraz zapobiegają powstawaniu wilgoci.

Przy włączonym ogrzewaniu i szczelnych oknach potrzebujemy skutecznej wentylacji.

Przy włączonym ogrzewaniu i szczelnych oknach potrzebujemy skutecznej wentylacji.

Przewody często działają niepoprawnie w budynkach, w których przeprowadzono termo modernizację. Różne urządzenia na przykład: kuchenka gazowa, gazowy podgrzewacz ciepłej wody, aby działały poprawnie wymagają dostarczenia odpowiedniej ilości powietrza z zewnątrz do pomieszczenia. Brak odpowiedniej ilości powietrza w mieszkaniach powoduje złe działanie przewodów kominowych i urządzeń w nich zamontowanych, a w konsekwencji pogorszenie jakości powietrza w mieszkaniu.

Dotychczas instalowane dodatkowe nawiewniki nie spełniały swojego zadania w okresach zimowych (powodowały tylko napływ bardzo zimnego powietrza z zewnątrz) czego następstwem było ich szczelne zamykanie. Brak odpowiedniej ilości powietrza powoduje brak ciągu kominowego, co w przypadku gazowych urządzeń stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Instalowanie urządzeń podgrzewających zimne powietrze, przyczyni się do znacznego podniesienia bezpieczeństwa i komfortu życia, pozwoli na zmniejszenie ryzyka zatruciem spowodowanym pracą urządzeń gazowych. Urządzenie charakteryzuje się tym, że ze względu na możliwości ogrzewania powietrza, może być użytkowane przez cały rok bez względu na panujące warunki atmosferyczne w zależności od potrzeb użytkownika.

Zastosowanie elektrycznego ogrzewacza kanałowego powoduje stały dopływ świeżego powietrza do mieszkania. (fot. Elektrotermia)

Zastosowanie elektrycznego ogrzewacza kanałowego powoduje stały dopływ świeżego powietrza do mieszkania. (fot. Elektrotermia)

Stosowanie elektrycznego ogrzewacza kanałowego:

 • likwiduje nawiewy w przewodach kominowych,
 • podnosi komfort życia (dostarcza świeże powietrze),
 • powoduje stały dopływ świeżego powietrza do mieszkania-24h,
 • pozwala na ogrzanie napływającego powietrza,
 • zapobiega powstaniu wilgoci,
 • zapobiega powstaniu pleśni,
 • zapobiega roszeniu szyb,
 • jest wymagane przy kotłach gazowych.

Autor: Elektrotermia

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

stenimi Odpowiedz 2009-11-12 13:33:13

Ja teraz budujac dom powaznie zastanawiam sie nad tym czy nie załozyc sobie jednak pomy ciepła.Pzegladałem nawet oferte firmy Nateo. I teraz sie zastanawiam czy to sie opłaca ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Lampa wisząca Galaxy 1649

 • Poduszka chmurka awanturka Zippo

 • Kinkiet Maja Gray

 • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

 • Lampa Biurkowa Vaio White

 • Lampa podłogowa Maja Black

Obejrzyj zdjęcia domowników