Start Arrow InstalacjeArrow Elektryka w gabinecie

Elektryka w gabinecie

Praca w domu staje się coraz popularniejszą formą zarabiania pieniędzy w Unii Europejskiej, gdzie „domatorzy” stanowią aż 11 proc. zatrudnionych. W Polsce liczba ta jest znacznie niższa (1 proc. ), ale biorąc pod uwagę tendencje pracodawców do obniżania kosztów (utrzymanie takiego pracownika jest o 30% tańsze) oraz planowane zmiany w kodeksie pracy, szacuje się, że coraz więcej Polaków zdecyduje się prowadzić biuro w domu.

Zwłaszcza, że jego założenie nie wymaga większych nakładów finansowych – w tym wypadku wystarczy mieć jedynie sprzęt komputerowy oraz dostęp do telefonu i Internetu. Na dobry początek wystarczy laptop, drukarka i faks z telefonem. Kiedy nasza działalność zacznie się rozwijać, będziemy prawdopodobnie potrzebowali bardziej zaawansowanych technologii i stosownych rozwiązań.

praca_w_domu1

Instalacja elektryczna

Podpięcie całego sprzętu potrzebnego nam do pracy to niejednokrotnie spore wyzwanie. Nawet w małym biurze powinno znajdować się co najmniej pięć gniazd (komputer, lampy biurkowe, drukarka, skaner, router) oraz dodatkowe łącze komputerowe. W tym przypadku możemy wykorzystać popularną listwę komputerową lub stworzyć minimagistralę na bazie starego gniazda.

Warto wykorzystać dostępne na rynku gotowe rozwiązania stworzone z myślą o wyposażeniu pomieszczeń biurowych. Popularne telebloki to funkcjonalne i estetyczne panele zasilające, porządkujące łączność biurową, które działają na zasadzie teleskopu wysuwanego z blatu biurka. Konstrukcja obejmuje stabilne gniazdo montowane w meblu oraz wysuwaną część wykonaną z aluminiowego profilu.

biuro

Za pomocą zatrzasku możemy zamontować od 3 do 6 modułów. Urządzenie można zamocować w blatach o wysokości od 2,5 cm.

Dla osób nie mających możliwości zainstalowania łącza bezpośrednio w blacie bardzo wygodnym urządzeniem stają się minikolumny z regulowaną liczbą modułów. W zależności od modelu możemy podpiąć osprzęt z jednej lub dwóch stron minikolumny, co bardzo pomaga, jeżeli pracujemy we dwójkę. Dodatkowo w wolno stojących kolumnach możemy wydzielić gniazda teleinformatyczne.

Jeżeli nie chcemy umieszczać kabli przy ziemi, możemy uporządkować instalację za pomocą naściennych kanałów z montowanym osprzętem modułowym 45×45. Tego typu kanały naścienne wykonane są najczęściej z aluminium lub PVC, którego kolorystyka pozwala na dopasowanie ich do charakteru wnętrza.

Ofibloki z gniazdami formatu 45×45 możemy montować po blatem biurka, na jego krawędzi, na meblu czy na ścianie. To fantastyczna alternatywa dla popularnej listwy komputerowej, szczególnie, że mamy możliwość rotacji modułami w zależności od potrzeb.

Projekt domowego biura większych rozmiarów wymaga często puszczenia kabli po ziemi, czemu służą specjalne listwy maskujące, wykonane z wytrzymałego i estetycznego aluminium.

Urządzenia w małym biurze

Estymowana ilość osprzętu elektrycznego w biurze / gabinecie to:

  • gniazda wtyczkowe: 7
  • punkty oświetleniowe: 2
  • gniazda telefoniczne: 1
  • gniazda antenowe: 1

(według RAL; Niemieckiego Instytutu Jakości i Znakowania)

Autor: Kontakt Simon

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray