Start Arrow OgródArrow Elementy brzegowe nawierzchni

Elementy brzegowe nawierzchni

Kostki brukowe i  płyty tarasowe stwarzają dziś niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dobrze zaprojektowana nawierzchnia wokół domu harmonijnie łączy w całość architekturę,  roślinność, obecne w ogrodzie i na tarasie kolory. Ale o urodzie i ostatecznym efekcie wymarzonej stylizacji decydują jak zwykle detale – takie jak na przykład elementy brzegowe nawierzchni.

Aby stworzyć naprawdę piękny ogród warto przemyśleć każdy element. Od rodzaju roślin, jakie będą w nim rosły, kolorów donic i klombów po wygląd altanek. Nie zapominając oczywiście o odpowiednio dobranych do architektury domu rodzajach nawierzchni na tarasie i w ogrodowych alejkach oraz ich obrzeżach.

Detale decydują o całości

Najlepszy efekt osiągniemy przy użyciu produktów, których wykończenie nawiązuje do faktury i odcieni nawierzchni.

Taką możliwość daje linia Kravento – mówi Dominik Wilczyński, projektant współpracujący z Libet SA. – W jej skład wchodzą dyskretne elementy Basso oraz nieco większe Grande i Alto. Stanowią one znakomitą alternatywę dla standardowych palisad.

Trapezowy kształt elementów Kravento pozwala prowadzić linie brzegowe po dowolnych łukach. Takie wyraźne zamknięcie ścieżek daje wrażenie większego uporządkowania i pozwala na dość duże możliwości aranżacyjne. Można zastosować również okrągłe elementy Palisada z linii Classic.

Nie tylko uroda

Ważne są również aspekty praktyczne i funkcjonalność przestrzeni ogrodu. Elementy brzegowe doskonale ograniczają zanieczyszczanie ciągów komunikacyjnych ściółką, żwirem czy też liśćmi. Dzięki tym elementom możliwe jest również zabezpieczenie brzegów skarp przed osuwaniem się gruntu.

Zwykle buduje się wówczas ścianki oporowe, będące dodatkową ozdobą – uważa Dominik Wilczyński – W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem z pewnością okażą się wyższe elementy jak Krevento Alto lub Grande, które pozwalają one tworzyć linie brzegowe o dowolnych kształtach.

Te piękne detale z pewnością podkreślą kształt i wybarwienie kostki brukowej. Jako elementy brzegowe sprawią, że wijąca się alejka będzie niczym elegancka kreacja ozdobiona dyskretną, lecz szykowną tasiemką.

(Kravento grande, fot. Libet)

(Kravento grande, fot. Libet)

(Kravento grande, fot. Libet)

(Kravento grande, fot. Libet)

(Kravento Basso i plyty Sheridan, fot. Libet)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED