Start Arrow Budowa domuArrow Energooszczędne projekty domów z drewna. Zobacz piękny dom szkieletowy

Energooszczędne projekty domów z drewna. Zobacz piękny dom szkieletowy

Projekty domów drewnianych nie są jeszcze u nas tak popularne, jak na zachodzie czy północy Europy, choć trudno nie dostrzec ich niewątpliwych zalet. Szybka budowa i wyjątkowy mikroklimat wnętrz, a także coraz większa dostępność wykwalifikowanych ekip budowlanych specjalizujących się w technologii szkieletowej sprawiają, i Polacy coraz częściej zastanawiają się nad drewnianą alternatywą dla murowanych ścian. Z naszej największej bazy gotowych projektów, wyselekcjonowaliśmy wyjątkową ofertę na niezwykle funkcjonalne, nowoczesne i energooszczędne projekty domów z drewna.

Wyjątkowym przykładem efektownego domu z drewna jest projekt DOM NA1-33. To nowoczesny i komfortowy projekt domu z poddaszem, zaplanowany w technologii drewnianego szkieletu.

Projekt DOM NA1-33

Projekt DOM NA1-33

Niewątpliwą zaletą, jaka charakteryzuje projekty domów z drewna jest szybka realizacja. Podczas budowy nie stosuje się przerw technologicznych, co wyraźnie skraca czas prac. Ponadto wszystkie roboty budowlane (z wyjątkiem fundamentów) wykonywane są na sucho, więc budować można o każdej porze roku, także zimą.

Ten atrakcyjny dom jednorodzinny DOM NA1-33 można wybudować w przeciągu trzech miesięcy! Prosta, niemalże ascetyczna konstrukcja domu jest łatwa i szybka w budowie, podobnie jak oryginalny dach dwuspadowy nachodzący na ściany zewnętrzne.

Dach dwuspadowy bez tradycyjnego okapu jest charakterystyczny dla współczesnego budownictwa jednorodzinnego, określanego mianem „nowoczesnej stodoły”. Choć określenie to ma brzmienie nieco pejoratywne, nowoczesne stodoły zyskują coraz większą popularność wśród osób poszukujących oryginalnych i ekonomicznych projektów. Zwarta bryła takiego budynku doskonale zabezpiecza wnętrza przed mostkami termicznymi, których konsekwencją jest olbrzymia strata ciepła. Nowoczesne stodoły, jak projekt DOM NA1-33 to domy energooszczędne, przynoszące zauważalne oszczędności kosztów eksploatacji.

Projekt DOM NA1-33

Projekt DOM NA1-33

To, co wyróżnia projekty domów z drewna, jest wyjątkowy mikroklimat wnętrz, nie do uzyskania w innych technologiach. Drewno jest materiałem posiadającym zdolność do samoregulacji wilgotności, a ponadto akumuluje ciepło. Projekty domów drewnianych zapewniają zatem optymalne warunki w pomieszczeniach: latem jest tam przyjemny chłód, zimą natomiast ciepło oddawane jest do wnętrza.

Komfort przebywania w domu drewnianym w projekcie DOM NA1-33 potęguje bardzo efektywnie i racjonalnie wykorzystana przestrzeń mieszkalna. Część dzienna to reprezentacyjny, przestronny salon z małą antresolą, na której zaplanować można domową biblioteczkę. Salon otwarty na kuchnię to miejsce doskonale doświetlone przez duże przeszklenia, które nie tylko wprowadzają do wnętrza wyjątkowy nastrój, ale także efektownie urozmaicają budynek z zewnątrz.

Na parterze budynku znajduje się ponadto dodatkowy pokój, który można zaadaptować na domowy gabinet czy pokój gościnny, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Poddasze, poza antresolą, przeznaczone jest na strefę nocną: znajdują się tu trzy sypialnie i łazienka.

Projekt DOM NA1-33 od środka

Projekt DOM NA1-33 od środka

Projekt DOM NA1-33 od środka

Projekt DOM NA1-33 od środka

Coraz większe zainteresowanie technologią szkieletową sprawia, że projekty domów  z drewna, w tym prezentowany DOM NA1-33 to dziś unikatowe i ultranowoczesne domy jednorodzinne. Architekci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników drewnianych domów tworzą projekty, które są doskonałą inwestycją w przyszłość.

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 11, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników