Start Arrow OgródArrow Eustoma wielokwiatowa. Jak ją pielęgnować?

Eustoma wielokwiatowa. Jak ją pielęgnować?

Eustoma wielokwiatowa to roślina jednoroczna. Zazwyczaj osiąga wysokość od 30 do 60 cm. Posiada sinozielone pędy, na których osadzone są lancetowate liście. Sprawdź, jak pielęgnować tę roślinę i ciesz się jej niezwykłym urokiem. 

Eustoma wielokwiatowa to roślina, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych i Meksyku. W Polsce roślina ta znana jest jako roślina doniczkowa oraz kwiat cięty. Inne nazwy tej rośliny to: teksański dzwonek” oraz preriowa goryczka”. 

Eustoma kwitnie od czerwca do sierpnia. Posiada charakterystyczne kwiaty w kształcie dzwoneczków, w różnych kolorach, takich jak: biały, różowy, fioletowy, żółty i czerwony. Bardzo często też w sprzedaży można spotkać dwukolorowe kwiaty. 

Pielęgnacja rośliny 

Stanowisko 

Eustoma wielokwiatowa lubi miejsca słoneczne i ciepłe. Dobrze też radzi sobie w półcieniu. Roślina ta jest dość wymagająca. Najlepsze dla niej podłoże to gleba piaszczysto-gliniasta. Kwiat ten nie jest odporny na mróz.

Podlewanie 

Eustoma wielokwiatowa wymaga regularnego podlewania. Nie wolno jej jednak przelać. 

Nawożenie 

Kwiat ten należy nawozić nawozem mineralnym, w szczególności w okresie wiosenno-letnim. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, to roślina jednoroczna. Wymiana podłoża w doniczce, może jednak przyczynić się do ponownego zakwitnięcia rośliny. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 11, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty