Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Farby dyspersyjne do kuchni

Farby dyspersyjne do kuchni

Coraz częściej kuchnię otwieramy na salon, czyniąc z niej przestrzeń użytkową. Równie często rezygnujemy z wykańczania kuchni glazurą, żeby jej wystrój nie kłócił się z aranżacją salonu. W takim przypadku najwygodniej jest wykończyć pomieszczenie kuchenne farbą. Dostępne w coraz większym asortymencie na rynku farby doskonale nadają się do tego celu.

Farby oferowane przez producentów mają coraz więcej zalet i możliwości. Hitem stały się farby dyspersyjne, odporne na wilgoć, dzięki czemu można nimi śmiało wykańczać kuchnie czy łazienki. Kuchnię można pomalować w kolorze szafek kuchennych, czy w tonacji zbliżonej do koloru ścian salonu. Możliwość barwienia farby dyspersyjnej na dowolny kolor i odcień daje szerokie pole do popisu. W ten sposób kuchnia otwarta na salon staje się miejscem jak najbardziej użytkowym.

kuchnia

Farby dyspersyjne są wyjątkowo praktyczne. Chronią wnętrze przed wilgocią, dlatego nadają się do miejsc narażonych na kontakt z wodą. Charakteryzują się dużą paroporzepuszczalnościa, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Ponadto, co ważne w przypadku kuchni, mają podwyższoną odporność na zmywanie, szorowanie i środki chemiczne. Utrzymanie w czystości wnętrza pokrytego farbą dyspersyjną nie sprawia zatem żadnego problemu.

Dobór kolorystyki ścian nie jest już kłopotem. Większość sklepów dysponuje specjalnym urządzeniem do mieszania barw. Odpowiedni odcień można wybrać z szerokiej palety kolorów oferowanej przez producenta. Można zatem kuchnię zaaranżować według najbardziej fantazyjnej koncepcji użytkownika. Dodatkową zaletą wykończenia kuchnie farbą dyspersyjna jest jej niski koszt.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty