Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Farby tablicowe: oryginalne wykończenie ścian

Farby tablicowe: oryginalne wykończenie ścian

Motto na każdy dzień? Przypomnienie o urodzinach siostry czy terminie spotkania z szefem? A może własne rysunki domowego artysty? To wszystko nie musi znajdować się na samoprzylepnych karteczkach na tablicy nad biurkiem. Wnętrza pomalowane farbą tablicową umożliwiają dowolne dekoracje ścian bez szkody dla powłoki.

Farba tablicowa to hit ostatnich sezonów. Pomalowana nią ściana lub tylko jej fragment umożliwia stworzenie dowolnych aranżacji czy dekoracji za pomocą zwykłej kredy, znanej ze szkolnych zajęć.

Co istotne, farby tablicowe to wytrzymałe i odporne akrylowe farby lateksowe. Oznacza to, że ściana malowana farbą tablicową może być wielokrotnie zmywana i zapisywana na nowo.

Tablica na ścianie jest oczywiście doskonałym rozwiązaniem do pokoju dziecka – nasz maluch śmiało może uczyć się pierwszych literek czy kształtów rysując je bezpośrednio na ścianie swojego pokoiku.

Ale i bardziej „dorosłe” aranżacje nowoczesnych wnętrz coraz odważniej wykorzystują możliwości tych farb, tym bardziej, że farbą tablicową można malować nie tylko ściany wewnętrzne, ale również blaty i fronty mebli. Może być stosowana na tynkach czy starych powłokach malarskich, a także na gruntowanych podłożach drewnianych, drewnopochodnych, z niektórych tworzyw sztucznych oraz metalowych.

Idealnym pomieszczeniem w domu na kreatywne wykorzystanie farby tablicowej jest kuchnia, gdzie możemy zapisać listę zakupów czy ważne terminy i daty. Pomysłowa aranżacja sypialni wykorzysta ją na miejsce do zapisywania ulubionych cytatów czy wierszy. I choć tablica szkolna kojarzy nam się z czarnym lub ciemnozielonym prostokątem, to nowoczesne farby tablicowe występują w całej gamie kolorów, umożliwiając dopasowanie aranżacji do każdej kolorystyki i stylistyki wnętrza.

Ściana, po której można śmiało pisać i wielokrotnie ją zmywać to doskonały pomysł na pokój dziecka czy nastolatka. Nowoczesne farby tablicowe charakteryzuje znikomy zapach i niska zawartość LZO, dzięki czemu są bezpieczne dla najmłodszych.

Autor: Dreamstime

Farby tablicowe są wytrzymałe i odporne. Można więc stosować je na ściany w łazience czy kuchni, gdzie powierzchni zagraża wilgoć czy wysoka temperatura.

Autor: Kaldewai

Farby tablicowe nadają się na różne powierzchnie, także do malowania mebli. To pozwala stworzyć kolorowy i oryginalny wystrój wnętrza, łatwy do dekoracji czy zmiany.

Autor: Farby Benjamin Moore

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
5
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Milunia Odpowiedz 2017-11-19 12:12:56

nie spotkałam sie z takimi aranżacjami, wygląda to nietypowo.

Pati Odpowiedz 2015-07-15 16:12:21

Super rozwiązanie. Zamiast pisać karteczki, a wiadomo, że one często giną, można zostawić wiadomość na ścianie.

mika Odpowiedz 2015-04-10 14:38:27

Ciekawy pomysł z tą farbą tablicową. Dziecko ma możliwość bezkarnego malowania po ścianie:) Tylko czy da się ją później zamalować zwykłą farbą?

Tosia Odpowiedz 2015-04-01 14:05:36

Świetny pomysł z farbą tablicową szczególnie w pokoju dziecięcym. Pozwala na kreatywną i właściwie nie kończącą się zabawę. Każdego dnia na ścianie mogą pojawić się nowe interesujące obrazki:)

5 efektów dekoracyjnych w pokoju dziecka | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-06-13 00:17:47

[...] po ścianie umożliwi również specjalna farba tablicowa – nasz maluch śmiało może uczyć się pierwszych literek czy kształtów rysując je [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny