Start Arrow InspiracjeArrow Finezyjne wykończenia w meblach do salonu, jadalni i sypialni

Finezyjne wykończenia w meblach do salonu, jadalni i sypialni

O wyjątkowości przedmiotu lub miejsca decydują detale. Zasada ta funkcjonuje także w odniesieniu do mebli. Niebanalne wykończenia, interesujący układ usłojenia, kunsztowne formy i perfekcyjne wykonanie powodują, że komody, serwantki czy krzesła chwytają nas za serce i koniecznie chcemy mieć je we własnych domach, nie tylko jako elementy użytkowe, ale także jako imponujące dekoracje. Bogactwo wyrafinowanych wygięć i zdobień szczególnie efektownie prezentuje się w przypadku kolekcji klasycznych.

Grecka bogini Afrodyta, symbol piękna, wyłoniła się z morza w muszli niczym perła. Kolekcja mebli marki MEBIN o tej nazwie także zdaje się być klejnotem wśród wyposażenia salonu, sypialni czy jadalni. Cechą charakterystyczną wykonanej z udziałem litego drewna i naturalnej okleiny Afrodyty są zaokrąglone fronty boczne szafy, komód, a nawet przeszklonych witryn i serwantek. Solidną podstawę mebli stanowią stabilne cokoły.

Trójdzielne szafa i serwantka wyróżniają się zróżnicowaniem wysokości poszczególnych elementów, z których środkowy góruje nad bocznymi fantazyjnym kapitelem ozdobionym w przypadku szafy gustownym żłobieniem, a serwantki – przeszkleniem. Mosiężne, misternie wykonane uchwyty na frontach podkreślają elegancję i klasę kolekcji. Niewątpliwą ozdobą jadalni będą ustawione przy okrągłym lub prostokątnym stole doskonale wyprofilowane tapicerowane krzesła o wyjątkowym, asymetrycznym oparciu z ażurowym rzeźbieniem.

Eleganckie tkaniny obiciowe o różnych wzorach i kolorach pozwalają na dopasowanie krzesła do kolorystyki wnętrza. Tradycyjny design nie kłóci się z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych: zagłówek wygodnego łóżka wyróżnia nie tylko oryginalny motyw ozdobny, ale i podświetlenie, pozwalające na stworzenie atmosfery komfortu i luksusu. Podobny nastrój buduje toaletka z nadstawką. Wdzięku toaletce i miękkiemu, tapicerowanemu stołkowi dodają rzeźbione nogi.

Kolekcja Wiktoria nie bez powodu nasuwa skojarzenia z królową Wiktorią – jej czasami i stylem wiktoriańskim. Narodził się on w drugiej połowie XIX wieku, gdy Wielka Brytania była najpotężniejszym mocarstwem i był symbolem dobrobytu i poczucia bezpieczeństwa bogacącej się klasy średniej. Bryły Wiktoria występują w wersji prostej i wypukło-wklęsłej, widoczne w nich są inspiracje rokokiem i stylem Ludwika XV. Szafy, komody, witryny i szafki odznaczają się nienaganną formą, dekoracyjnym wykończeniem frontów i oryginalnymi uchwytami. Charakterystyczne, finezyjnie wyprofilowane nogi dodają im lekkości. Te klasyczne meble o fantazyjnie giętych kształtach posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań, jak system cichego domyku szuflad i szafek, ledowe oświetlenie witryn i barku oraz oświetlenie spodu łóżka z czujnikiem ruchu. Zegar szafkowy za szkłem antisol oraz mały, wiszący zegar ścienny posiadają stylowe, złote tarcze z rzymskimi cyframi i misternie rzeźbione wskazówki. Spośród mebli do siedzenia w kolekcji tej dostępne są nie tylko krzesła, ale i wytworne sofy o różnej szerokości i prawdziwie wiktoriański, wygodny fotel.

Wyrafinowane, klasyczne bryły najpełniej oddają swoje piękno na dużych powierzchniach, w obszernych pokojach, w całości urządzonych z zachowaniem jednolitego stylu. Meble zdające się być przeniesione wprost z dawnego dworu lub rozległego miejskiego apartamentu, najefektowniej zaprezentują się na tle tradycyjnych tapet, zasłon i obrazów.

Mebin

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 25, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty