Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Folia w płynie – jak prawidłowo izolować?

Folia w płynie – jak prawidłowo izolować?

Słyszałem, że w miejscu połączenia płyt z posadzką powinno stosować się folię w płynie. W jakich pomieszczeniach należy wykonać izolację folią? Jak wykonać ją prawidłowo?

Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert z firmy KREISEL:

Wykonanie izolacji wodochronnej z folii w płynie jest niezbędnym zabiegiem w pomieszczeniach, w których podczas użytkowania wytwarza się duża ilość pary wodnej albo systematycznie lub okresowo ściany i posadzki są zraszane względnie zalewane wodą czyli w łazienkach, pralniach, ubikacjach, pomieszczenia gospodarczych, kuchniach. Okazuje się, że płytki ceramiczne ułożone na ścianach i podłodze nie zapewniają całkowitej szczelności. Przenikająca woda może z czasem prowadzić do zagrzybienia pomieszczeń, a także uszkadzać ściany i podłogi.

O dobrą izolację warto zadbać szczególnie, gdy podłoże wykonane jest z materiałów mniej odpornych na działanie wody. Do materiałów tych zaliczamy m.in. płyty gipsowo-kartonowe, bloczki gipsowe, tynki zawierające gips, jastrychy anhydrytowe, a także elementy z betonu komórkowego.

Wykonując izolację folią w płynie, w pierwszej kolejności trzeba odpowiednio przygotować podłoże (zagruntować, usunąć niestabilne jego części).

Przystępując do wykonania zasadniczej izolacji należy najpierw, przy użyciu specjalnej taśmy i kołnierzy, uszczelnić wszystkie połączenia ścian między sobą, ścian z podłogą, czy też przejścia rur. W pobliże uszczelnianego miejsca trzeba nanieść płynną folię, następnie przyłożyć element uszczelniający (taśmę lub kołnierz), docisnąć i cienko pokryć masą.

Bezpośrednio potem należy nałożyć wałkiem lub pędzlem warstwę masy o jednakowej grubości na całą powierzchnię ściany czy podłogi tak, aby nie pozostawić porów. Nakładając masę ma taśmę uszczelniającą, naroże pionowe lub poziome, należy pozostawić na środku wolny pas o szerokości co najmniej 1 cm z każdej strony. Umożliwia to późniejsze swobodne rozciąganie się taśmy przy ruchach podłoża.

Po przeschnięciu pierwszej warstwy, nanosi się drugą warstwę powłoki. Aby uzyskać właściwe zaizolowanie podłoża, wymagane jest wykonanie powłoki co najmniej dwuwarstwowej, o łącznej grubości 1-1,5mm.

Przeczytaj więcej:

Folia w płynie to gotowy, elastyczny produkt uszczelniający na bazie specjalnych dobranych dyspersji, która po nałożeniu na podłoże tworzy nieprzepuszczalną dla wilgoci powłokę:

Folia w płynie – zastosowanie i właściwości

Następna »

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Glazurniczka Odpowiedz 2012-05-28 19:40:36

Firma Rotberg ma bardzo dobre folie w płynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie