Start Arrow Wiadomości Arrow Forbo Flooring Polska i arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys o zrównoważonym budownictwie

Forbo Flooring Polska i arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys o zrównoważonym budownictwie

Marmoleum Open Day, organizowane przez Forbo Flooring Polska, to bezpłatne spotkanie dedykowane przede wszystkim architektom, projektantom, inwestorom oraz osobom poszukującym ekologicznych rozwiązań dotyczących wykończenia wnętrz. Podczas całodniowego wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszą kolekcją najbardziej ekologicznych na świecie wykładzin podłogowych linoleum – linią Marmoleum. Jest to produkt stworzony wyłącznie z naturalnych surowców, który jest również neutralny pod względem emisji CO₂, co potwierdza Środowiskowa Deklaracja Produktu (EPD). Marmoleum stanowi więc ekologiczne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa, a jego zastosowanie podnosi szansę na uzyskanie przez budynki tzw. zielonych certyfikatów, takich jak BREEAM czy LEED.

Zagadnieniu materiałów wykończeniowych i ich roli w podnoszeniu ekologicznego charakteru obiektów poświęcony zostanie panel dyskusyjny: Idź w stronę ekologii – rola wykładzin a zrównoważony rozwój. Rozpocznie się on o godzinie 12.00, a poprowadzi go gość specjalny – architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Dyrektor i Członek Zarządu w pracowni APA Wojciechowski Architekci, Członek Zarządu Głównego SARP oraz współzałożycielka OSWBZ. Od 2010 roku posiada ona uprawienia BREEAM Asesora i LEED GA, a swoje bogate doświadczenie zdobywała poprzez udział w wielu projektach biurowych i usługowo-handlowych, spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM i LEED. Spotkanie będzie więc doskonałą okazją, by porozmawiać z ekspertem, i dowiedzieć się, jak ważne w trakcie projektowania są aspekty środowiskowe, jak sprostać wymaganiom certyfikacji oraz w jaki sposób zastosowanie w budynkach podłóg Marmoleum wpisuje się w wymogi zielonych budynków.

Więcej informacji na temat wykładzin Marmoleum, a także przykłady realizacji znaleźć można na stronie: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/.

FORBO

 

Źródło:..... ......


Wszystkie komunikaty (6323)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 27, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty