Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Formalności budowlane, czyli jak uzyskać zgodę na budowę domu jednorodzinnego w 2018 roku

Formalności budowlane, czyli jak uzyskać zgodę na budowę domu jednorodzinnego w 2018 roku

Zobacz także:

projekty-domów-co-zmienic-2

Mniejszy garaż, wyższa ścianka kolankowa. Jak Polacy zmieniają gotowe projekty domów?

Na etapie adaptacji można wprowadzić zmiany do projektów domów, które jeszcze bardziej dopasują je do potrzeb inwestora. Na jakie modyfikacje najczęściej decydują się Polacy?

projekt zagospodarowania dzialki 2017

Jak przygotować projekt zagospodarowania terenu?

Projekt zagospodarowania terenu stanowi integralną część projektu budowlanego. Bez niego projekt jest niekompletny i na jego budowę nie zostanie wydana zgoda. Powinien go wykonać uprawniony architekt, najlepiej ten, który wykona adaptację projektu, znający teren i wymagania urzędu.

adaptacja projektu 2017

Adaptacja gotowego projektu. Jakie zmiany można wprowadzić w projekcie katalogowym?

Aby złożyć wniosek o pozwolenie na budowę bądź zgłosić zamiar budowy domu potrzebny nam jest profesjonalny i kompletny projekt budowlany. Jeżeli zdecydujemy się na jeden z tysięcy gotowych projektów, potrzebna będzie jego adaptacja do warunków zabudowy. Na jej etapie możemy również wprowadzić zmiany, które dostosują projekt do naszych oczekiwań.

projektant na placu budowy

Czego możesz oczekiwać od projektanta przed budową i w czasie robót budowlanych?

Według prawa budowlanego projektant jest uczestnikiem procesu budowlanego, który przed budową domu i w czasie prowadzenia robót budowlanych ma swoje prawa i obowiązki. Sprawdź, czego możesz oczekiwać od projektanta, który przede wszystkim odpowiada za projekt budowlany Twojego domu.

« Wstecz

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 22, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

Piotrek Waldoch Odpowiedz 2019-09-12 13:49:08

W 2015 roku dokonano nowelizacji prawa budowlanego, nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów, tutaj więcej: http://www.stampler.pl/porady,budowa-domu

Zosia Odpowiedz 2018-09-26 11:00:22

Przy budowie domu najtrudniejsze były formalności, na szczęście potem poszło już gładko. Zwłaszcza z materiałami. Wszystko udało się zakupić w MSM (Wrocław). Wszystko bardzo profesjonalne i przede wszystkim byli bardzo pomocni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo