Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Fornir… Poznaj jego zalety i wady

Fornir… Poznaj jego zalety i wady

Fornir to cienka warstwa drewna, którą pozyskuje się z drzew dobrego gatunku. Materiał ten można wykorzystać we wnętrzu. Zanim jednak to zrobisz, poznaj jego zalety i wady…

Dekoracja ścian fornirem coraz częściej pojawia się w aranżacjach wnętrz. Panele ścienne pokryte fornirem przypominają naturalne drewno, a ich cena jest o wiele niższa. Dzięki takiej aranżacji, Twoje wnętrze będzie ciepłe i przytulne. Pamiętaj jednak, aby materiał ten stosować z umiarem. Panele ścienne zmniejszają optycznie przestrzeń. Jeśli więc urządzasz małe pomieszczenie, pamiętaj, aby zachować powściągliwość i zdecydować się na pokrycie części ściany fornirem. 

Fornir naturalny i modyfikowany 

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje fornirów: naturalne i modyfikowane. Fornir naturalny to płat drewna o grubości 0,1 do 4,5 mm. Wśród nich znajdują się takie forniry jak: dębowy, bukowy, orzechowy, jesionowy, świerkowy, sosnowy. Z kolei forniry modyfikowane pozbawione są naturalnych niedoskonałości drewna. Mają też ujednolicony kolor. Doskonale więc sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 9, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty