Start Arrow Budowa domuArrow Fryzjer czy salon piękności w domu? Zobacz idealny projekt domu z dodatkowym lokalem

Fryzjer czy salon piękności w domu? Zobacz idealny projekt domu z dodatkowym lokalem

Salon kosmetyczny czy fryzjerski to popularny pomysł na biznes prowadzony w domu. Projekty domów z częścią usługową pozwalają komfortowo oddzielić strefę mieszkalną od firmy, zapewniając prywatność domownikom i swobodę klientom, korzystającym z usług.

Na etapie adaptacji wszystkie projekty domów można dostosować do konkretnych potrzeb rodziny. Trzeba jednak pamiętać, że wydzielenie części usługowej może odbyć się kosztem pomieszczeń mieszkalnych, co wpłynie na komfort i funkcjonalność życia domowników. Dlatego planując prowadzenie salonu piękności w domu jednorodzinnym, warto przyjrzeć się gotowym projektom, które już na etapie opracowania uwzględniają rozdzieloną od mieszkania część usługową.

Przykładem doskonałego rozwiązania dla osób, chcących otworzyć gabinet piękności w domu jest projekt PWD BW-37 wariant2 z lokalem CE (DOM PW2-28) , który przewiduje wygodną i funkcjonalną część mieszkalną oraz usługową.

Projekt domu PWD BW-37 wariant2 z lokalem (DOM PW2-28)

Projekt domu PWD BW-37 wariant2 z lokalem (DOM PW2-28)

Projekt PWD BW-37 to atrakcyjny dom z poddaszem użytkowym, o prostej, nieskomplikowanej bryle pokrytej dwuspadowym dachem. Ponadczasowa i uniwersalna konstrukcja wkomponuje ten budynek w każde otoczenie, zarówno w miejską zabudowę, jak i podmiejski krajobraz.

Na frontowej elewacji znajdują się dwa, osobne wejścia do budynku. Jedno przewidziane jest dla domowników i prowadzi przez wiatrołap do części dziennej, znajdującej się na parterze. Drugie wejście pozostawiono do dyspozycji klientów lokalu usługowego, który mieści się w drugiej części parteru.

Wnętrze parteru czytelnie podzielono na część usługową i mieszkalną, zapewniając zarówno komfort domownikom, jak i swobodę osobom, przebywającym w salonie piękności. Granicą jest tu długi przedpokój, w który wkomponowane są także schody wewnętrzne, prowadzące na poddasze – strefę nocną dostępną wyłącznie dla domowników. Znajdują się tam trzy wygodne sypialnie, rodzinna łazienka, a także strych, który można zaadaptować w dowolny sposób: na dodatkową sypialnię, pokój rekreacyjny czy zaciszną pracownię.

Projekt domu PWD BW-37 wariant2 z lokalem (DOM PW2-28)

Projekt domu PWD BW-37 wariant2 z lokalem (DOM PW2-28)

Część usługowa na parterze przewiduje lokal o powierzchni prawie 40 mkw, a także szereg dodatkowych pomieszczeń pomocniczych, niezbędnych przy prowadzeniu działalności. Jest więc tu miejsce na recepcję, poczekalnię, niewielka garderoba, w której odłożyć będzie można okrycia wierzchnie, a także obowiązkowa toaleta. Lokal przeznaczony jest na salon kosmetyczny lub fryzjerski – przewidziano więc tu także stanowiska z umywalkami. Co istotne, dodatkowe łazienki w projekcie partery przeznaczone są wyłącznie dla klientów – domownicy oprócz łazienki na poddaszu, mają także do dyspozycji osobną łazienkę na parterze. 

Wnętrze domu z lokalem użytkowym jest doskonale doświetlone z każdej strony, co sprawia, że zarówno miejsce pracy, jak i wypoczynku w salonie sprzyja energooszczędności i przyjemnej atmosferze. Duże okna w salonie wychodzą na ogród, powiększając tym samym przestrzeń dzienną o dodatkowe miejsce na tarasie i zapewniając domownikom maksimum prywatności i spokoju.

Projekt domu PWD BW-37 wariant2 z lokalem (DOM PW2-28) od środka

Projekt domu PWD BW-37 wariant2 z lokalem (DOM PW2-28) od środka

Warto wiedzieć, że projekt domu PWD BW-37 jest tak opracowany, by na etapie adaptacji można będzie go indywidualnie przystosować w zakresie funkcjonalno-technologicznym do wielu rodzajów planowanej działalności.

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 21, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników