Start Arrow Budowa domuArrow Funkcjonalne i piękne projekty domów do budowy pod miastem

Funkcjonalne i piękne projekty domów do budowy pod miastem

Polacy najchętniej decydują się na budowę domu na działkach na wsi lub w niewielkich miastach, których liczba nie przekracza 50 tysięcy mieszkańców. Największy wpływ ma na to dostępność i ceny działek, ale wielu z nas deklaruje również chęć zapewnienia sobie i swojej rodzinie spokoju i prywatności na mniej zaludnionych terenach. Dom, idealnie dostosowany do potrzeb mieszkańców, zapewnia komfortowe wnętrza oraz możliwość cieszenia się urokliwym, podmiejskim krajobrazem.

Projekt domu HP LITTLE JOHN D CE

Projekt domu HP LITTLE JOHN D CE

Projekt domu HP LITTLE JOHN D CE

Projekt domu HP LITTLE JOHN D CE

Inwestorzy budujący dom pod miastem mają większy wybór projektów domów – to działki w miastach są najczęściej wąskie i gorzej ustawne, ograniczając liczbę przeznaczonych nań projektów. Dlatego najpiękniejsze projekty domów powstają głównie poza granicami miast, na urokliwych terenach otoczonych polami, łąkami czy lasem.

Z podmiejskim krajobrazem komponują się zarówno projekty domów w dworkowym stylu, z charakterystycznymi elementami architektury, jak lukarny, wykusze czy kolumny przy wejściu, jak i bardziej nowoczesne domy, których elewacja wykończona zgodnie ze współczesnymi trendami, zestawiająca biały tynk z drewnem i kamieniem, doskonale współgra z otaczającą dom przyrodą.

Projekt domu DA 117 B CE

Projekt domu DA 117 B CE

Projekt domu DA 117 B CE

Projekt domu DA 117 B CE

Na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu do budowy pod miastem?

Planując budowę domu w miejscach, gdzie dostęp do sieci może być ograniczony, warto zwrócić uwagę na projekty domów z dużą kotłownią, w której zainstalować będzie można piec na paliwo stałe. W naszych projektach kotłownie najczęściej znajdują się za garażem, zwykle mają również osobne wejście. Dzięki temu konserwacja i obsługa urządzenia grzewczego, a także wymiana paliwa nie wymaga przechodzenia przez część mieszkalną domu. W garażu lub większej kotłowni przewidziane jest także dodatkowe miejsce na składowanie opału.

Polecane projekty domów do budowy na wsi, często mają również garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Znaczne odległości od pracy, szkoły czy galerii handlowych sprawiają, że mieszkańcy decydują się bowiem na dwa auta, którym warto zapewnić bezpieczne miejsce postojowe. Właściciele dużych działek mogą zdecydować się również na projekty domów bez garażu, decydując się na budowę garażu wolno stojącego.

Projekt Mój Dom Rodzinny 2G CE

Projekt Mój Dom Rodzinny 2G CE

Projekt Mój Dom Rodzinny 2G CE

Projekt Mój Dom Rodzinny 2G CE

Z uwagi na często podmokłe tereny, jak i na zdecydowanie wyższy koszt budowy domu, Polacy rzadko decydują się na projekty domów z piwnicą, dlatego też już na etapie wyboru projektu warto uwzględnić pomieszczenia gospodarcze w funkcjonalnym i praktycznym układzie wnętrza. Takie pomieszczenia umożliwią przechowywanie zapasów, narzędzi, sprzętu sportowego czy ogrodowego. Wydzielone: spiżarnia przy kuchni, schowek przy garażu czy wydzielone w nim miejsce na warsztat zapewni mieszkańcom komfort i porządek w części mieszkalnej. Wybierając projekty domów z dużą ilością ścianek działowych niekonstrukcyjnych, mamy możliwość dostosować wnętrze idealnie do swoich potrzeb.

Działki poza miastem często gwarantują mieszkańcom wysokie walory krajobrazowe, do których chcemy mieć dostęp także ze środka domu. Warto więc zwrócić uwagę na projekty domów z dużymi przeszkleniami, łączącymi dom z ogrodem, rozległym tarasem, który latem staje się przedłużeniem salonu czy oknami dachowymi, z których mamy widok na piękną panoramę okolicy. Dla optymalnego wykorzystania energii słonecznej, duże przeszklenia powinny się jednak znajdować na południowej lub zachodniej stronie budynku, by nie generować znacznych strat ciepła.

Projekt domu AC Tanita II G2 CE

Projekt domu AC Tanita II G2 CE

Projekt domu AC Tanita II G2 CE

Projekt domu AC Tanita II G2 CE

W artykule wykorzystaliśmy projekty domów, które spełniają wszystkie powyższe parametry, gwarantując komfortową zabudowę podmiejskich działek. To jednak tylko niewielki fragment naszej szerokiej oferty na piękne domy do budowy pod miastem.

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 1, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników