Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Funkcjonalny pokój dziecięcy. Sprawdź, jak go urządzić…

Funkcjonalny pokój dziecięcy. Sprawdź, jak go urządzić…

Urządzając dziecięcy pokój, należy pamiętać o jego funkcjonalności. Potrzeby dziecka zmieniają się w szybkim tempie. Warto więc wyposażyć tę przestrzeń w funkcjonalne akcesoria, które będą służyć przez dłuższy czas. Jak więc stworzyć praktyczną przestrzeń dla swojej pociechy? Oto kilka propozycji…

Pokój Twojego dziecka to miejsce bezpiecznego snu oraz ciągłych zabaw. A gdy podrośnie bez wątpienia będzie to strefa codziennej nauki. Ale zanim o tym mowa, skupmy się na pierwszym roku życia Twojej pociechy. To właśnie w tym okresie spędzasz tam najwięcej czasu. Ważne, aby w pokoju znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak: łóżeczko dla dziecka, przewijak, fotel, szafa i komoda. W pokoju niemowlaka nie powinno zabraknąć także maty, na której będzie ono odkrywało otaczający go świat. 

Gdy dziecko podrośnie należy zadbać o wygodne łóżko. Od jakiegoś czasu niezwykłą popularnością cieszą się łóżka w kształcie domków. Jeśli jednak wolisz klasyczne łóżko, pamiętaj, aby wykonane było z naturalnych materiałów. Poza wygodnym łóżkiem, w pokoju kilkulatka powinno znaleźć się biurko oraz meble w rozmiarze mini. To wspomoże samodzielność Twojego dziecka i ułatwi codzienne czynności.

Starsze dzieci natomiast wiedzą już co im się podoba, a co nie. Urządzając więc pokój starszaka, zapytaj o jego opinię. Być może wystarczy wprowadzić tylko kilka zmian i dodatków, a pokój dziecka będzie jak nowy! 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 24, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty